- W Katowickim Holdingu Weglowym nie ma żadnych perturbacji związanych z zatrudnianiem uczniów, którzy ukończyli współdziałające z nami szkoły. Przyjęcia przebiegają tak samo, jak w poprzednich latach i zgodnie z planem. Młodzież nie ma powodu do niepokoju - powiedział portalowi górniczemu nettg.pl Wojciech Jaros, rzecznik Holdingu, nawiązując do zamieszanie, jakie spowodowały przed kilkoma dniami medialne skargi absolwentów JSW.
Z szacunków KHW w pięciu szkołach górniczych, które współpracują z firmą, obecnie kształci się 850 uczniów, a naukę ukończy w tym roku szkolnym 130 absolwentów, którzy złożyli już lub wkrótce mogą złożyć wnioski o przyjęcie do pracy w kopalniach KHW.
- Zwykle z prośbą o zatrudnienie zgłasza się do nas ok. 75 proc. rocznika kończącego szkoły i dla nich praca jest zapewniona - powiedział Wojciech Jaros.
Pięć szkół górniczych, objętych obecnie gwarancjami KHW, to Zasadnicza Szkoła Ponadgimnazjalna nr 2 w Mysłowicach, Zespół Szkół nr 2 w Katowicach Murckach i Zespół Szkół Zawodowych nr 3 w Katowicach Janowie, Zespół Szkół nr 4 im. Klenczara w Katowicach (kształci techników przeróbki) oraz Technikum nr 6 w Sosnowcu.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Rylik chodzi dokładnie o dotrzymanie umowy i przyjęcie absolwentów do JSW S.A. jak pisze w umowach a nie do JSW Szkolenie i Górnicto z.o.o.
Jak się nie mylę w JSW chodziło o warunki zatrudnienia, tzn. bez przywilejów, a nie o fakt samego przyjęcia. W KHW zatrudnieni po 30 czerwca po przejściu na emeryturę nie otrzymają już węgla.
Czyli można zatrudnić w normalnej firmie, a nie u pośredników którzy strzyżą pracowników.