Środowa (27 marca) sesja na Wall Street zaczęła się od spadków, ale w późniejszej części notowań inwestorzy śmielej przystąpili do kupowania akcji i w efekcie indeksy zakończyły dzień niewielkimi zmianami.
Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 33,49 pkt. (0,23 proc.) do 14.526,16 pkt.
Indeks S&P 500 minimalnie obniżył się o 0,92 pkt. (0,06 proc.) i wyniósł na koniec dnia 1.562,85 pkt.
Nasdaq Composite zyskał 0,12 proc. i wyniósł 3.256,52 pkt.
Liczba umów na sprzedaż domów, podpisanych w lutym przez Amerykanów spadła miesiąc do miesiąca o 0,4 proc. - podało Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Handlu Nieruchomościami (National Association of Realtors). Analitycy z Wall Street spodziewali się, że liczba umów na sprzedaż domów spadnie 0,3 proc. miesiąc do miesiąca. W styczniu liczba podpisanych umów na sprzedaż domu (pending home sales) wzrosła o 3,8 proc. miesiąc do miesiąca po korekcie.
W USA zanotowano wzrost wniosków o kredyt hipoteczny MBA. Indeks zwyżkował w tygodniu zakończonym 22 marca 2013 r. o 7,7 proc., po uwzględnieniu czynników sezonowych. Tydzień wcześniej wskaźnik spadł o 7,1 proc.
W centrum uwagi rynków pozostaje strefa euro. Na Cyprze, gdzie zgodnie z porozumieniem o pomocy finansowej od strefy euro i Międzynarodowego Funduszu Walutowego rozpoczęto restrukturyzację sektora bankowego, trwają przygotowania do ponownego otwarcia banków, zamkniętych od 16 marca. Jak zapowiedział cypryjski bank centralny, wszystkie banki mają zostać otwarte w czwartek.
Cypryjski bank centralny poinformował również, że gotowy jest już projekt wprowadzający na Cyprze kontrole przepływu kapitału. Ma on być opublikowany po południu.
We Włoszech przywódca centrolewicowej Partii Demokratycznej Pier Luigi Bersani nadal prowadzi konsultacje w celu utworzenia rządu, który mógłby liczyć na poparcie obu izb włoskiego parlamentu. Agencja Moody's ostrzegła w środę, że przedłużający się impas polityczny we Włoszech stanowi coraz większe obciążenie dla włoskiej gospodarki oraz że brak stabilności politycznej może przełożyć się na większe trudności z obsługą włoskiego zadłużenia.
Włochy sprzedały na aukcji 5- i 10-letnie obligacje o wartości 6,91 mld euro. Target wynosił 7 mld euro. Średnia rentowność 5-letnich papierów, o wartości 3,91 mld euro wzrosła i wyniosła 3,65 proc. wobec 3,59 proc. na poprzedniej aukcji 27 lutego. Rentowność 10-letnich, o wartości 3 mld euro spadła i wyniosła 4,66 proc. wobec 4,83 proc. na poprzedniej aukcji 27 lutego.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.