Ze statuetką przedstawiającą dwie uściśnięte dłonie wrócił przed dwoma tygodniami (30 ub.m.) z Belwederu Andrzej Michalik, prezes Konsorcjum Przedsiębiorstw Robót Górniczych i Budowy Szybów. Certyfikat w takiej postaci oznacza przynależność do 22 firm z całej Polski, wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie mianem Pracodawcy Przyjaznego Pracownikom.
W obecności prezydenta RP Bronisława Komorowskiego prezes Michalik odebrał go z rąk przewodniczącego Solidarności Piotra Dudy oraz doradcy głowy państwa Jana Lityńskiego. Laureatem wyróżnienia - promującego pracodawców respektujących na co dzień przepisy prawa pracy oraz przywiązanych w praktyce do idei dialogu społecznego - mysłowicka firma została już po raz drugi. Pierwszy raz spółkę za przyjazną pracownikom uznano w 2008 r.
Michalik przekonuje, że nadzwyczaj ceni sobie otrzymane wyróżnienie. Jego wartość - jak argumentuje - jest tym większa, że do nagrody rekomendowała spółkę zakładowa komisja Solidarności przy aprobacie pozostałych organizacji zawodowych. Konkursowe referencje dla KPRGiBSz SA wzmocnił także Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach.
- Zawsze podkreślam, że firma to w gruncie rzeczy logo i tworzący ją ludzie. To oni - Konsorcjum zatrudnia 1100 pracowników - są największą wartością spółki. Skoro zaś sami reprezentanci załogi uznali ją za przyjazną pracownikom, to oznacza to, że dostrzegają dbałość o ludzi. Mam przy tym na myśli nie tylko poprawną organizację pracy, ale tworzenie właściwych, bezpiecznych warunków do jej wykonywania, przestrzeganie Kodeksu pracy oraz Prawa geologicznego i górniczego. Wszystko to należy przecież do podstawowych obowiązków przedsiębiorcy. Myślę więc, że wyróżnienie potwierdza inne pozytywne elementy relacji pracodawca-pracownik - mówi Andrzej Michalik.
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM. Szczegóły: nettg.pl/premium. Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.
Co to się dzieje w Polsce wyróżnienia dla firmy co płaci 1200 złotych za prace pod ziemią. Nic tylko wyróżniać za przedsiębiorczość:D