W Kuźni Raciborskiej gościła delegacja z Republiki Południowej Afryki, reprezentująca organizację Ingolovane Women in Rail.
Ingolovane Women in Rail (IWiR)to organizacja zajmująca się wspieraniem innowacyjności i rozwoju kolejnictwa południowoafrykańskiego. Zarządzana jest przez kobiety, jest także częścią programu Broad Based Black Economic Empowerment (BBBEE), którego zadaniem jest promowanie zatrudnienia czarnoskórych obywateli RPA wspieranego przez tamtejszy rząd.
IWiR poszukuje firm, z którymi mogłaby nawiązać relacje biznesowe związane z dostawą różnego typu urządzeń i komponentów niezbędnych do rozwoju nowoczesnego kolejnictwa. Przedstawicielki IWiR przyjechały do Polski szukając możliwości inwestycyjnych i zacieśniania współpracy z polskimi firmami. ARP miała im w tym pomóc.
- Chcemy promować współpracę między Polską a RPA - wyjaśnia Anna Piętka z Agencji Rozwoju Przemysłu, czyli właściciela większościowego pakietu akcji Rafametu.
Do odwiedzenia spółki panie namawiał sam konsul Polski w RPA.
- Panie odwiedziły Rafamet jako, że firma jest znana na południowoafrykańskim rynku kolejowym od wielu lat. W związku z rosnącymi potrzebami tego rynku, rząd RPA przeznaczył z budżetu bardzo dużo środków finansowych na rozwój kolejnictwa w zakresie taboru oraz infrastruktury kolejowej. Jest to dla nas okazja na ulokowanie w RPA kolejnych produktów - mówi Aleksandra Iwańczuk, kierownik sprzedaży Rafametu.
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.