Kompanijny Ośrodek Szkolenia - jako pierwsza placówka edukacyjna w Polsce - otrzyma w czwartek 21 czerwca certyfikat systemu zarządzania ISO 29990 dla dostawców usług edukacyjnych w dziedzinie kształcenia i szkolenia.
- Międzynarodowa norma ISO 29990 jest skierowana do instytucji, świadczących usługi na potrzeby kształcenia i szkolenia. Norma jest efektem pracy międzynarodowego zespołu pedagogów, audytorów, naukowców i praktyków. Odpowiada standardom obejmującym strategie zarządzania organizacją i zasobami ludzkimi, zarządzanie finansami i ryzykiem, monitorowanie i ewolucję procesu kształcenia zgodnie z wymogami rynkowymi w zakresie kształcenia i szkolenia. Stanowi zatem standard podstawowych wymagań dla dostawców usług edukacyjnych. Może być stosowana przez firmy szkoleniowe, szkoły średnie, centra kształcenia zawodowego i szkoły wyższe - wyjaśnia znaczenie tego świadectwa prezes KOS Piotr Mielnicki.
Oferta edukacyjna Ośrodka obejmuje ponad 300 kursów i szkoleń zawodowych. W ciągu roku, średnio biorąc, wiedzę i kwalifikacje podnosi w jego salach wykładowych i pracowniach ok. 60 tys. pracowników Kompanii Węglowej. Certyfikat jakości, oparty na normie ISO 29990, posiadają dotąd 23 firmy edukacyjne w Europie. Kompanijny Ośrodek Szkolenia w Knurowie od dziś jest wśród nich pierwszą spółką z Polski.
- Praktyczne zastosowanie dyktowanych normą standardów będzie wpływało na dalsze podnoszenie jakości oferowanych usług edukacyjnych dla pracowników naszego właściciela oraz przedsiębiorców spoza górnictwa. Certyfikat będzie zarazem sprzyjał rozwijaniu pozytywnego wizerunku i marki KOS, a więc także konkurencyjności ośrodka na rynku usług edukacyjnych. Pozwoli również podejmować, we współpracy ze śląskimi uczelniami, kroki na rzecz planowanej działalności badawczej i rozwojowej, podporządkowanej poprawie bezpieczeństwa pracy w górnictwie - przekonuje Piotr Mielnicki.
Nadanie należącej do Kompanii Węglowej spółce przez prestiżową jednostkę certyfikującą TÜV NORD Polska świadectwa, potwierdzającego najwyższe standardy szkolenia, poprzedziło pięć miesięcy przygotowań. Obok zarządu i kierowniczego zespołu KOS zaangażowała się w nie również kadra merytoryczna z terenowych jednostek ośrodka w Bieruniu, Brzeszczach, Bytomiu, Knurowie, Lędzinach, Rudzie Śląskiej, Rybniku i Zabrzu.
Jeśli chcesz mieć dostęp do artykułów z Trybuny Górniczej, w dniu ukazania się tygodnika, zamów elektroniczną prenumeratę PREMIUM. Szczegóły: nettg.pl/premium. Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.