W sobotę 21 stycznia oraz poniedziałek 23 stycznia naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie wygłoszą otwarte, popularnonaukowe wykłady dotyczące zagadnienia tzw. gazu łupkowego - poinformował portal górniczy nettg.pl rzecznik uczelni Bartosz Dembiński.
Spotkania będą - zdaniem organizatorów - doskonałą okazją do przybliżenia słuchaczom tematyki związanej nie tylko z poszukiwaniem i potencjalnym wydobyciem gazu łupkowego, ale także m.in. z kwestiami związanymi z ochroną środowiska czy ekonomiczną opłacalnością podobnych przedsięwzięć.
Pierwszy z wykładów odbędzie się 21 stycznia w Auli Głównej AGH (al. Mickiewicza 30, bud. A-0) w ramach cyklu spotkań Uniwersytetu Otwartego AGH. Prelekcja rozpocznie się o godz. 12:30, a poprowadzi ją prof. Stanisław Nagy z Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu Akademii Górniczo-Hutniczej. Tematem wykładu będzie "Technologia wydobycia gazu ziemnego ze złóż niekonwencjonalnych".
Z kolei 23 stycznia o godz. 18:15 zapraszamy na wykład prof. Tadeusza Słomki, geologa i Prorektora ds. Ogólnych AGH, pt. "Gaz łupkowy - mity i rzeczywistość", który zostanie wygłoszony w ramach spotkania w Kawiarni Naukowej Polskiej Akademii Umiejętności i Dziennika Polskiego (ul. Sławkowska 17, Duża Sala).
Jeżeli chcesz codziennie otrzymywać informacje o aktualnych publikacjach ukazujących się na portalu netTG.pl Gospodarka i Ludzie, zapisz się do newslettera.