Budynek chemii nawiąże do górniczej przeszłości regionu
Ponad 371 mln złotych otrzymał Uniwersytet Śląski na innowacyjne projekty z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Na liście znalazły się między innymi Śląskie Interdyscyplinarne Centrum Chemii, którego elewacja ma nawiązywać do górniczej przeszłości województwa śląskiego, a także inwestycje w panele fotowoltaiczne czy edukację na rzecz zielonej transformacji i zachowania