Politechnika Śląska otrzyma dodatkowe środki
Politechnika Śląska, uczelnia o górniczych tradycjach, otrzymała status uczelni badawczej. To ogromny sukces i wyróżnienie. Status ten nie jest jednak dany na zawsze. Warto przypomnieć, że w Politechnice Śląskiej, na pierwszym roku studiów, rozpoczęło w ub.r. kształcenie ponad 6,4 tys. studentów. 350 z nich uczyć się będzie na Wydziale Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i