Polskie górnictwo w ślepym zaułku?
Nadal niebezpiecznie spada wydobycie węgla zarówno energetycznego, jak i koksowego. Aby to zmienić, potrzeba aż 19,5 mld zł.Dariusz Bogdan, wiceminister gospodarki, stwierdził, że aby zatrzymać spadek wydobycia węgla w kraju, do 2015 r. potrzeba aż 19,5 mld zł na inwestycje.- Elektroenergetyka krajowa nadal będzie oparta na węglu - powiedział podczas otwarcia Światowego Kongresu