W górnictwie występują duże zaniedbania w organizacji pracy
Przyczyną zdecydowanej większości (63 proc.) wypadków przy pracy, do jakich doszło w tym roku w polskim górnictwie były ludzkie błędy i duże zaniedbania w organizacji pracy. Tylko pozostała część – choć także w połączeniu z tzw. czynnikiem ludzkim – była konsekwencją zagrożeń naturalnych. Na tę proporcję wskazywał podczas poniedziałkowej (22 września) konferencji