Węglokoks zajmie się importem węgla
Węglokoks, spółka skarbu państwa i dawny monopolista w eksporcie węgla, od dwóch lat notuje drastyczny spadek sprzedaży za granicą. To konsekwencja spadku wydobycia w kraju. Dlatego też zarząd firmy, którą kieruje Piotr Kozioł, przez kilka miesięcy pracował nad nową strategią. Dokument został zaakceptowany przez radę nadzorczą, czeka teraz na błogosławieństwo walnego, czyli