Szwecja daje zielone światło dla Gazociągu Północnego
Szwedzki rząd wydał pozytywną decyzję w sprawie przebiegu Gazociągu Północnego przez szwedzką strefę ekonomiczną na Morzu Bałtyckim - podano w czwartek w Sztokholmie.Podobną decyzję ma ogłosić w czwartek również rząd Finlandii. Wcześniej na budowę Gazociągu Północnego zgodziła się Dania. Inwestor, konsorcjum Nord Stream, będzie potrzebować jeszcze oficjalnej zgody Rosji