Eko-nagroda dla Piekar Śląskich

W Piekarach Śląskich cieszą się z wyróżnienia miasta w ogólnopolskim konkursie „Od eko-samorządu do eko-społeczeństwa”. Specjalny certyfikat i statuetka „Laureat w konkursie Eko-Samorządu” przedstawiciele władz miasta odbiorą 29 kwietnia w Warszawie w trakcie konferencji „Źródła energii odnawialnej szansą dla gminy”.

 

- Zostaliśmy nagrodzeni w konkursie ogólnopolskim za nowoczesne działania na rzecz ochrony środowiska w mieście. Najwięcej punktów dostaliśmy za działania na rzecz wykorzystywania energii odnawialnej. Nic dziwnego, że jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyróżnienia i chcemy kontynuować nasze działania na rzecz ekologii – mówi portalowi nettg.pl radny Piekar Śląskich Krzysztof Przybylski.


Przyznana nagroda uprawnia miasto Piekary Śląskie do używania przez jeden rok tytułu „Eko-Samorząd”. Nagroda jest także wyrazem docenienia spójnej polityki ekologicznej władz miasta, które zajęły się porządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Minister infrastruktury rozmawia z szefem MAP o przyszłości Polregio

Minister infrastruktury Dariusz Klimczak powiedział, że rozmawia z szefem MAP Wojciechem Balczunem o koncepcji rozwoju Polregio. Wskazał, że nie chodzi o to, kto ma nadzorować tę spółkę, tylko o plan na jej przyszłość. Zdaniem szefa Polregio ewentualna zmiana nadzoru mogłaby ułatwić zakup taboru.

Grzegorz Wolnik: JSW musi być do uratowania. Taka firma nie może upaść

Przyszłość Jastrzębskiej Spółki Węglowej, wydłużenie pracy bloków Elektrowni Rybnik i powstanie drugiej metropolii na Śląsku. O tym rozmawialiśmy z Grzegorzem Wolnikiem, radnym Sejmiku Województwa Śląskiego (KO). 

Tauron Ciepło zwiększa przepustowość sieci ciepłowniczej z Elektrociepłowni Łagisza

Spółka Tauron Ciepło rozpoczęła zwiększanie przepustowości sieci ciepłowniczej, która umożliwi dodatkową produkcję ciepła z Elektrociepłowni Łagisza. Od sezonu grzewczego 2026/27 z tamtejszego ciepła będą mogli korzystać m.in. mieszkańcy Sosnowca.

1764399499 gadowski

Gadowski: Problemy JSW nie zaczęły się wczoraj

Problemy JSW nie zaczęły się wczoraj - podkreślił podczas posiedzenia Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych poseł Krzysztof Gadowski z KO.