Plany inwestycyjne spółek węglowych mają szansę na wsparcie z budżetu
To zdanie powtarzane jest jak mantra na wszystkich górniczych kongresach od kilku lat: aby wydobywać węgiel na poziomie zapewniającym bezpieczeństwo energetyczne kraju, branża musi zainwestować w najbliższym czasie w swój rozwój ok. 20 mld zł. Z pozyskiwaniem finansowania nadal nie jest najlepiej: środków własnych jak na lekarstwo, odpisy amortyzacyjne, w