Aktualności

Wug bar

WUG: nadzór górniczy w polskiej prezydencji

Nadzór górniczy jest integralną częścią polskiej administracji publicznej. Z tego tytułu zaangażował się w prace polskiej prezydencji w Unii Europejskiej i będzie organizatorem dwóch wydarzeń poświęconych europejskiemu górnictwu – dowiedział się portal nettg.pl od Jolanty Talarczyk – rzecznika prasowego Wyższego Urzędu

Plakat jsw

JSW: piknik z okazji giełdowego debiutu

Środowisko górnicze z wielką niecierpliwością wyczekuje 6 lipca, kiedy na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych zadebiutuje Jastrzębska Spółka Węglowa. Trzy dni później w Jastrzębiu odbędzie się z tej okazji wielki piknik - dowiedział się portal nettg.pl z informacji przekazanych przez spółkę. Głównymi atrakcjami imprezy

Zubr kaj

Edukacja ekologiczna - wspólne zadanie Lasów Państwowych i WFOŚiGW

Leśnicy, ekolodzy, naukowcy i dziennikarze zajmujący się problematyką ekologiczną wzięli udział w zorganizowanej w Ustroniu, 20 i 21 czerwca, konferencji Lasy dla Ludzi, której gospodarzem były: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach. Rozmawiano m.in. o stanie lasów w naszym regionie,

Zaslepka

WFOŚiGW: kredyty na energetyczny dom

„Dom energetyczny” to pierwszy w Polsce program, którego głównym założeniem jest dofinansowanie ze środków publicznych budowy obiektów o małym zapotrzebowaniu na energię cieplną. W piątek (1 lipca) Gabriela Lenartowicz – prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz dyrektorzy katowickiego i

Zaslepka

Marklowice: prywatne oczyszczalnie ścieków jeszcze w tym roku

31 przydomowych oczyszczalni ścieków powstanie jeszcze w tym roku w Marklowicach (powiat wodzisławski). Będzie to możliwe dzięki preferencyjnej pożyczce jaką zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał gminie. Będzie ona częściowo umarzalna, a jej wysokość wynosi 450 tys. zł. Inwestycja jest pierwszym etapem przyjętego przez

Ekolaury dla ekologicznego biznesu

Ekolaury to konkurs, który już od dekady jest organizowany przez Polską Izbę Ekologii. Oceniane są w nim innowacyjne przedsięwzięcia dotyczące rozwiązań technicznych w dziedzinie ochrony środowiska. Sądząc po sporym gronie tegorocznych laureatów konkursu, przedsiębiorstwa coraz częściej zaczynają postrzegać ekologię jako istotny sektor swojej działalności,

Atomowa novovoronezhskaja rosatom ru

Energia: Rosatom gotów sprzedawać Niemcom prąd z elektrowni atomowych

Rosyjski państwowy koncern energetyczny Rosatom jest gotów zaopatrywać Niemcy i inne kraje UE w energię elektryczną, pochodzącą z budowanych nowych elektrowni jądrowych w pobliżu granicy Unii - powiedział szef koncernu Kirył Komarow.- Tak, jesteśmy gotowi eksportować prąd - oświadczył Komarow w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Frankfurter Allgemeine Zeitung", pytany czy

Zaslepka

Rusza budowa nowego Muzeum Śląskiego

Rozpoczęcie budowy nowej siedziby Muzeum Śląskiego już za kilka dni zostanie zainicjowane symbolicznym wbiciem łopaty. Uroczystość, która odbędzie się 5 lipca br., jest początkiem mającej trwać 20 miesięcy inwestycji zakładającej budowę nowego gmachu głównego Muzeum Śląskiego oraz rewitalizację wybranych obiektów architektonicznych dawnej kopalni

Unia europejska flaga

Unia: Parlament i Komisja otwierają biura we Wrocławiu

Pierwszego dnia polskiej prezydencji w Unii Europejskiej przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek oraz wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Viviane Reding dokonali otwarcia „Domu Europy” – regionalnego przedstawicielstwa Unii Europejskiej. Biuro to będzie odgrywało znaczącą rolę w budowaniu kontaktów między władzami lokalnymi, dziennikarzami i

Zaslepka

Projekt Dębieńsko nabiera rumieńców

20 czerwca spółka New World Resources ogłosiła ostateczne zatwierdzenie projektu Dębieńsko. To wyczekiwane przez rynek stanowisko zarządu NWR zostało wypracowane w oparciu o wyniki Szczegółowego Studium Wykonalności oraz po wnikliwej analizie samego projektu.Zgodnie z najnowszymi informacjami, NWR planuje rozpoczęcie prac na terenie byłej kopalni Dębieńsko jeszcze przed

Zaslepka

Grzesik: Styl będę kontynuował

Rozmowa z Jarosławem Grzesikiem, przewodniczącym Sekcji Krajowej Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ SolidarnośćJesteście hamulcowymi postępu? Takie opinie padały przy okazji negocjacji w sprawie upublicznienia Jastrzębskiej Spółki Węglowej...Teraz widać, że to była jedna wielka nagonka na związki zawodowe ze strony rządzących i zarządzających JSW. A naszym zadaniem

Banknoty 100zet

Węglokoks: sprzedaż akcji Polkomtela

Największy eksporter węgla – katowicki Węglokoks – nie jest już właścicielem akcji operatora sieci komórkowej spółki Polkomtel. Swoje akcje na rzecz nowego właściciela, należącej do Zygmunta Solorza spółki Spartan Capital Holdings, zbyli także pozostali ich dotychczasowi właściciele: PGE, PKN Orlen, KGHM oraz Vodafone Americas i Vodafone

Zaslepka

KE: konsultacje w zakresie jakości powietrza

49 proc. Europejczyków mieszka na obszarach, w których cele UE dotyczące jakości powietrza w dalszym ciągu nie są spełnione, i z tego względu zanieczyszczenie powietrza jest dla obywateli Europy jednym z głównych problemów dotyczących środowiska W ramach kompleksowego przeglądu polityki UE w zakresie jakości powietrza mającego na celu określenie nowych,

Euro 01

Komisja Europejska: 35 mln euro na ekoinnowacje

42 projekty dotyczące ekoinnowacji, wybrane w ramach tegorocznej edycji programu na rzecz konkurencyjności i innowacji (CIP), otrzymają finansowanie w wysokości 35 mln euro. Jednocześnie rozpoczął się proces składania wniosków w ramach zaproszenia na 2011 r. - dowiedział się portal nettg.pl w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Warszawie.Wnioski wybrane w zeszłym roku

Logo prezydencji

Prezydencja: Polska przewodzi Radzie UE

Polska obejmuje dziś (1 lipca) prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Wśród najważniejszych zadań jakie stawia sobie nasz kraj jest m.in praca na rzecz polityki energetycznej w UE.W czasie trwania polskiej prezydencji, Unia będzie zajmować się zagraniczną polityką energetyczną, zapewnieniem przejrzystości w handlu energią, integracją sieci przesyłu prądu i gazu, a także

Turbina gazowa ge energy

Energetyka: GE rozmawia z PGNiG

Amerykański gigant General Electric (GE) myśli o zaangażowaniu w polską energetykę i ochronę zdrowia - ustalił Puls Biznesu. Rozmawia z PGNiG i Voxelem - dodaje gazeta.Jak udało się dowiedzieć "PB", przebywający w ostatnio w Warszawie Jeffrey R. Immelt, szef amerykańskiego GE, rozmawiał m.in. z przedstawicielami Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.- Chcemy

Licznik gaz rurociag

URE: zgoda na podwyżkę taryf gazu

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził w czwartek nową taryfę gazową dla PGNiG. Średni wzrost opłat dla odbiorców, którzy używają gazu do przygotowania posiłków, wyniesie 1 zł 28 gr netto miesięcznie - poinformował URE w komunikacie.Zgodnie z komunikatem, odbiorcy z grup taryfowych W-2, pobierający gaz do przygotowania posiłków i podgrzania wody,

Kghm litery lubin pl

KGHM: rada nadzorcza zgodziła się sprzedać akcje Polkomtela Solorzowi-Żak

Rada nadzorcza KGHM zgodziła się sprzedać akcje Polkomtela Zygmuntowi Solorzowi-Żak - poinformował przewodniczący rady nadzorczej KGHM Jacek Kuciński.- Wyraziliśmy zgodę na sprzedaż Polkomtela panu Solorzowi. To był projekt umowy, która będzie wkrótce podpisana - powiedział Kuciński.Na pytanie, kiedy dojdzie do podpisana umowy, Kuciński odpowiedział, że może to

Tankowanie paliwa orlen deutschland de

Polska Izba Paliw Płynnych do partii: Podajcie sposoby na obniżkę cen

Polska Izba Paliw Płynnych zaapelowała do partii politycznych, by przed wyborami zgłosiły swoje recepty na obniżenie cen paliw. Według PIPP są one już tak wysokie, że grozi to zduszeniem popytu, rozwojem szarej strefy i spadkiem wpływów do budżetu.Jak mówiła na konferencji prasowej w czwartek prezes Izby Halina Pupacz, ceny paliw przekroczyły krytyczną wartość,

PGNiG: umowa na dostawy ok. 50 mln metrów sześc. gazu

PGNiG podpisało umowę z niemiecką spółką VNG AG na dostawy ok. 50 mln metrów sześc. gazu do punktu zdawczo-odbiorczego w Lasowie - poinformowała spółka w komunikacie.Dostawy rozpoczną się 3 lipca 2011 r. i potrwają do końca trzeciego kwartału br. lub do odbioru całości zakontraktowanego gazu. Oferta VNG AG została wybrana w przetargu jako najkorzystniejsza

DUDA Piotr 240406 AB 02

Warszawa: premier spotkał się z przewodniczącym Solidarności

Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda wraz z delegacją, w skład której weszli: przewodniczący regionów :gdańskiego Krzystof Dośla, śląsko-dąbrowskiego Dominik Kolorz, mazowieckiego Jerzy Kropiwnicki oraz zastępca przewodniczącego KK Jerzy Wielgus udali się z petycją zawierającą postulaty związkowe do Kancelarii Szefa Rady Ministrów

M waw300611 1 solidarnosc

Warszawa: Solidarność pod Kancelarią Premiera

Uczestnicy wielkiej manifestacji Solidarności pod hasłem „Polityka wasza, bieda nasza" protestują pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Delegacja związkowców wręczyła urzędnikom Kancelarii petycję z postulatami skierowaną do premiera Donalda Tuska – poinformował portal nettg.pl rzecznik śląsko-dąbrowskiej Solidarności Grzegorz Podżorny.Wśród