Mogą pływać z LNG, mogą pływać na LNG
Od 2015 r. statki na Bałtyku będą musiały pływać na paliwo o niskiej zawartości siarki. To decyzja Międzynarodowej Organizacji Morskiej, agendy ONZ. Jest to szansa dla budowanego w Polsce terminala LNG - tankowania w nim statków tego paliwa, bo jest ono niskoemisyjne.Zgodnie z międzynarodowymi wymogami od 2015 r. maksymalna zawartość siarki w paliwach stosowanych przez statki