Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Jak się zostaje człowiekiem ze skórą
7 grudnia 2019
Na krakowskiej AGH zawsze wierni górniczej tradycji
7 grudnia 2019
Tablice, prezydium i kontrapunkci
7 grudnia 2019
Odznaczenia i stopnie na Barbórce w JSW
5 grudnia 2019
Z troską o branży wydobywczej
5 grudnia 2019
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
23 września 2019 Polska Agencja Prasowa
Górnictwo: premie w PGG zostaną wypłacone grudniu
Pracownicy PGG otrzymają w grudniu po 860 zł jednorazowej premii
fot: Jarosław Galusek/ARC

Blisko 42-tysięczna załoga Polskiej Grupy Górniczej 10 grudnia otrzyma 860 zł brutto jednorazowej premii. Górnicy utrzymają też przysługujące im w tym roku dopłaty do przepracowanych dniówek w wysokości od 18 do 32 zł - zakłada podpisane w poniedziałek, 23 września, porozumienie.

O ewentualnych podwyżkach wynagrodzeń w przyszłym roku związkowcy mają rozmawiać z zarządem około 15 listopada. Związki podtrzymują postulat 12-procentowej podwyżki płac w 2020 r. W poniedziałek porozumiano się natomiast w dwóch innych kwestiach.

- Negocjacje były bardzo trudne, ale zakończone sukcesem. Bardzo się cieszę, że w tym odpowiedzialnym dialogu znaleźliśmy dobre rozwiązanie zarówno dla spółki, jak i dla pracowników (...). To daje też nadzieję, że bardzo ambitny plan inwestycyjny PGG będzie mógł być realizowany i będzie realizowany - skomentował po podpisaniu porozumienia uczestniczący w rozmowach wiceminister energii Adam Gawęda.

Na dodatkowe świadczenie spółka przeznaczy w tym roku ok. 44 mln zł.

- Porozumienie daje pracownikom jednorazową premię za dobrze wykonane zadania - wyjaśnił wiceszef resortu energii.

Podkreślił, że wypłata tego świadczenia nie zakłóci inwestycji Grupy, dotyczących m.in. udostępniania nowych wyrobisk i uruchamiania nowych ścian wydobywczych.

- Doszliśmy do konsensusu, z którego osobiście jestem bardzo zadowolony; strona społeczna również zachowała się bardzo odpowiedzialnie - dodał Gawęda.

Podpisanie porozumienia nastąpiło po trwających w poniedziałek przez blisko siedem godzin rozmowach. W pierwszej części spotkania uczestniczył szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski, a w dalszych rozmowach - wiceminister Adam Gawęda. Tchórzewski optymistycznie oceniał szanse na zawarcie porozumienia. Ostatecznie podpisano dwa dokumenty: ustalenie dotyczące wypłaty jednorazowej premii oraz porozumienie gwarantujące utrzymanie obowiązujących dotąd - na podstawie porozumienia z kwietnia 2018 r. - dopłat do dniówek.

1 sierpnia związki zawodowe działające w PGG skierowały do zarządu spółki cztery postulaty dotyczące kształtowania płac w firmie w czwartym kwartale tego roku i w roku 2020. Domagały się m.in. przedłużenia zapisów porozumienia z kwietnia 2018 r. w sprawie dopłat do dniówek w wysokości od 18 do 32 zł, oraz wypłacenia górnikom rekompensaty za tegoroczne listopad i grudzień, kiedy mniej jest dni roboczych. Te dwa postulaty zostały w poniedziałek spełnione.

- Najważniejsze, że spory i różnego rodzaju różnice potrafimy

Strona
1
2
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (31) pokaż wszystkie
  • Wungiel 25 października 2019 07:21:25
    Profile Avatar

    NET TG. PL byście się zainteresowali tym jakie są wypłaty w PGG z tymi dodatkami. Ps i jakie są stawki za dniówke które nie zmieniły się od 15 lat.

  • Krzysztof 24 października 2019 18:17:48
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • alfonso 29 września 2019 16:03:09
    Profile Avatar

    Tak,tak realizowac zadania dozoru wyższego i kopalnia za tydzień sama się zamyka, nie bez powodu krążą o nich legendy

  • Lemonka 26 września 2019 03:53:57
    Profile Avatar

    Dopłata do dniówek powinna być uzależniona od wykonania zadania jaki był zadany przez sztygara zmiany i dozór wyższy. Wtedy taka dopłata ma sens ,aby motywować !!! Takie polityczne rozpieszczanie do niczego dobrego nie prowadzi.

  • Już emeryt 25 września 2019 14:27:55
    Profile Avatar

    Do Adama, i TY zrobiłeś najlepszy interes. Reszta niech płaci haracz,

  • lololo 25 września 2019 11:27:19
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • górnik 25 września 2019 00:06:50
    Profile Avatar

    Pracuję na kopalni KWK Marcel, z tymi POTĘŻNYMI dodatkami 30zł do szychty zarabiam szalone pieniądze- 3000 zł. Ludzie puknijcie się w głowę, w biedronce tyle dostają, NAGONKA NA POLSKIE GÓRNICTWO NADAL TRWA. Komuś na tym zależy

  • GÓRNICZEK 24 września 2019 21:02:44
    Profile Avatar

    LICZYĆ NIE UMIECiE! 42tys. pracowników x 860zł brutto wynosi 36120000 z puli 44mln zł To Gdzie Jest Te Brakujące blisko 8ml zł ??

  • adam 24 września 2019 15:37:48
    Profile Avatar

    A ja się wypisałem ze związków i mam co rok 600zl premii więcej od was haha

  • jebepis 24 września 2019 14:49:31
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • hajer 24 września 2019 13:41:41
    Profile Avatar

    Jak by nie utrzymali tego dodatku 18 zł-32zł to by połowa ludzi się pozwalniała więc co związki wywalczyły?Czternasta pensja i barbórka liczona na starych zasadach smiech na sali! Druga sprawa KWK ROW od początku roku 900 milionów zysku a kopalnie byłego K.H.W na minusie prawie 400 milionów więc dlaczego premia jest równa dla wszystkich?Jak to się ma do zachęcenia do lepszej wydajności!

  • Zdzy 24 września 2019 11:58:37
    Profile Avatar

    Zwiaskowcy myśleli o grzybach a nieumieli podzielić 44 mil na 42 tys w podstawówce to umia

  • Dzik 24 września 2019 11:09:31
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Ryl 24 września 2019 10:59:41
    Profile Avatar

    Żenada i kpina jak traktują nas to jest śmiech na sali a ci ponstwo górnicy z kryka dostaną kokosy za ciężka pracę 3 godzinną pod szybem

  • Przewodniczący 24 września 2019 09:12:50
    Profile Avatar

    Zapraszam wszystkich braci górników do zapisywania się do związków zawodowych Macie pięknie pochytane to zapraszam na grzyby!

  • Inżynier 24 września 2019 06:51:12
    Profile Avatar

    Matematyk, jakbyś chodził do szkoły to teraz nie byłbyś fizolem na dole i umiałbyś policzyć! 44 mln zł / 42 tys ludzi 1 047,62 zł (860 zł brutto + około 21,5 % kosztów ZUS po stronie pracodawcy, czyli 860 zł brutto x 1,215 1 045 ). Wszystko się zgadza!!!

  • warszawiak 24 września 2019 06:09:23
    Profile Avatar

    A dla nauczycieli zabrakło po wypowiedziach związkowców myślałem o większej kwocie tanio jest wyliczona praca w kopalni . To zapewne taka mnetoda aby ludzie odeszli sami w poszukiwaniu lepszego jutra i po problemie w PRL górnik 300% zarobku średniego W RP 30% zarobku średniego Pozdrawiam kopidołów

  • Fala 24 września 2019 03:21:43
    Profile Avatar

    Czyli premia za wrzesień pazdziernik listopad w dół żeby w grudniu się zgadzalo

  • mad 24 września 2019 00:24:28
    Profile Avatar

    Matematyk z ciebie moze i dobry, wez pod uwage ze pracodawca musi doatkowo zaplacic rozne skladki np brutto zarobisz 2250 to pracodawca placi 2700 :)

  • Górnik 23 września 2019 21:26:42
    Profile Avatar

    Jedna wielka porażka. Jak tak dalej będziecie nam mydlic oczy byle ochlapami. To naprawdę będzie gorąco.!!!

  • lanA 23 września 2019 21:23:43
    Profile Avatar

    Kiedy kupicie kilofy i narzędzia, chcecie wydajność a światłowód do fedry słabo sie nadaje. Nakupcie więcej świecidełek i lampek. Jesteśmy w czarnej dziurze 4.0. Za te premie to elektryki sobie pewnie nowe pasy i mierniki kupią, bo też żeby robota zrobic muszą mieć prywatny sprzęt. Paranoja.

  • Seba 23 września 2019 21:11:27
    Profile Avatar

    Po 600 zł i zamknąć gęby. Wielki sukces, raczej żenada. Poza tym tak jak pisze matematyk 44 miliony na 42 tys pracowników wychodzi ponad tysiąc na głowę...

  • Hary 23 września 2019 20:19:07
    Profile Avatar

    44 mln na 42 tyś załogi to 860zl brutto jeszcze nie dali A już okradli na ha

  • Halembiok 23 września 2019 20:02:58
    Profile Avatar

    Bardziej niż premia w śmiesznej wysokości interesuje mnie zapowiedź sprzedaży górników przez związki w postaci podpisanie nowego układu zbiorowego-w przyszły roku odchodzą na emeryturę i należeć mi się będzie tzw jubilat-ciekawe na ile mnie okradną przedstawiciele załogi podpisując nowy układ zbiorowy.

  • lepszy_matematyk 23 września 2019 19:57:05
    Profile Avatar

    Matematyk owszem wychodzi ponad tysiąc, ale kosztów pracodawcy, twoje brutto to 860zł, a netto sobie sam policz. Takie macie pojęcie o pieniądzach i oskładkowaniu umów...

  • Emeryt PGG 2016 23 września 2019 19:36:28
    Profile Avatar

    A emerytom okradzionym środkowy palec Brawo Wy.

  • matematyk. 23 września 2019 18:51:55
    Profile Avatar

    Przeznaczy 44 miliony a jest 42 tys pracowników.... i kazdy po 860 BRUTTO ?? chyba ja muszę iść do szkoły bo mi się coś nie zgadza... bo mi wychodzi ponad tysiąc brutto

  • Elizabet 23 września 2019 17:04:12
    Profile Avatar

    A co z odprawami w przyszlym roku

  • Elektrol 23 września 2019 17:03:29
    Profile Avatar

    Gratulacje dla należących górników do związków,bravo pochytali wam teraz pora na grzyby!

  • ryl 23 września 2019 16:46:58
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • dana 23 września 2019 16:34:34
    Profile Avatar

    Nie zapomnijcie o oddelegowanych do związkow sekretarc na Ziemowicie, h a na przeróbce brakuje rąk do pracy

  • JUDAQ
    user