Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
W kopalni Bobrek dalej badają załogę. Pomoże w tym wojsko
15 maja 2020
W PGG trwa testowanie górników
8 maja 2020
Badania w PGG. Część odbywa się z samochodów w trybie drive-thru
7 maja 2020
Dzień, w którym świętują ludzie pracy
1 maja 2020
Droga Cierpienia z polskimi akcentami
12 kwietnia 2020
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
20 lutego 2015 Portal gospodarka i ludzie autor: WIG

Górnictwo: KHW ogłosił program naprawczy

Zarząd KHW ogłosił w piątek szczegóły programu naprawczego na lata 2015-2020 (na zdj. od lewej Artur Trzeciakowski, Tadeusz Skotnicki, Zygmunt Łukaszczyk, Waldemar Rasała, Robert Łaskuda).
fot: Jarosław Galusek/ARC

O przyjęciu w czwartek (19 lutego) ostatecznej, uzgodnionej ze związkami zawodowymi wersji programu naprawczego na lata 2015-2020 zawiadomił zarząd Katowickiego Holdingu Węglowego na piątkowej konferencji w siedzibie spółki przy ul. Damrota w Katowicach.

Prace nad końcowym kształtem programu trwały od ponad 2 miesięcy, rozpoczęły się od porozumienia z 17 listopada 2014 r., w którym wszystkie związki zgodziły się na naliczanie barbórki i czternastki na podstawie 12 miesięcy roku (a nie tylko jednego), zawieszenie węgla emeryckiego w deputatach na 3 lata oraz późniejszą wypłatę 14. pensji. Zygmunt Łukaszczyk, prezes KHW, potwierdził, że pieniądze trafią do górników w uzgodnionym terminie.

Prawie wszyscy poparli porozumienie
Porozumienie końcowe w czwartek wieczorem (20 lutego) sygnowało 14 związków reprezentujących 77 proc. załogi KHW. Porozumienia nie podpisały WZZ Sierpień 80 i mała organizacja Solidarności 80 RP z ruchu Wesoła.

- Według mnie dwa związki nie tyle odrzuciły porozumienie, co raczej wstrzymały się, o czym świadczy fakt, iż Sierpień 80 jednocześnie wycofał się z akcji protestacyjnych. Jest to dowód odpowiedzialności, za którą dziękuję stronie społecznej - mówił prezes KHW.

Zdołali utrzymać dialog
Przypomniał, jak ważny jest dialog społeczny, który udało się utrzymać w KHW.

Strona 1 z 7
1
2
3
4
5
6
7
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (24) pokaż wszystkie
  • Obama 4 marca 2015 10:11:26
    Profile Avatar

    Mam pytanie do Moderatora: dlaczego usuwacie wpisy mówiące prawdę i przedstawiające polską rzeczywistość, czyli to że polski przemysł jest rabowany i skorumpowany, bo co, bo może to zaszkodzić tym u góry? Oni powinni beknąć za to do jakiego stanu doprowadzili polski górnictwo i inne gałęzie przemysłu. A pisanie prawdy jest moim zdaniem lepsze niż mydlenie oczu ludziom jak to piękna i nowoczesna jest nasza gospodarka a menadżerkowie się smieją z pracowników! Trzeba z tym skończyć! Nie damy się!

  • oszczędny 24 lutego 2015 16:03:39
    Profile Avatar

    piszecie o oszczędnościach a gdzie tu oszczędność delegując osobę dozoru ,,wyższego,, jak się sam przedstawia z KWK Wesoła gdzie robi za najdroższego zamiatacza i sprzątaczkę na świecie i. I jeszcze mu KHW za to sowicie płaci więc nie piszcie o programie naprawczym bo musicie bdb stać finansowo, a to tylko takie małe co nieco.

  • wESOŁEK 22 lutego 2015 19:00:32
    Profile Avatar

    A czy ci panowie ze zdjęcia ograniczyli swoje apanaże w ramach OSZCZĘDNOŚCI ????

  • dr 22 lutego 2015 19:00:13
    Profile Avatar

    Ludzie z Julka pokazali ze maja jaja , a na BD pracuja chyba ...

  • rylzlasu 22 lutego 2015 09:43:03
    Profile Avatar

    juliusz tez był do zamkniecia,ale ludzie sie zmobilizowali,całe srodowisko walczyło,kazdy wiedział co ma robic i jak walczyc...a wy czekacie az ktos to zrobi za was??? to do zobaczenia na wesołej i staszicu...

  • euro 22 lutego 2015 06:10:12
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • jollo73 22 lutego 2015 06:00:55
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • ajakajestprawda 21 lutego 2015 22:24:06
    Profile Avatar

    To fakt demonstracja pod B.D. to był wiecyk. Byłem tam i spodziewałem się mas. Ale prawda jest inna. Staszic uwalona kopalnia w środku miasta będąca oczkiem KHW nie ma gdzie fedrować i podjechała po B.D. Teraz robią wszystko by B.D. były nierentowne. Przychodzi sprzęt na B.D. dwa dni postoi na dole i idzie na Staszic. Tony się tracą. Dziwne że jak Wesoła się paliła to nie mają strat - ile stali czy nie ponad miesiąc? Niech powiedzą prawdę że jeśli nie B.D. to Staszic do zamknięcia. Mniejsze zło.

  • rylzlasu 21 lutego 2015 17:59:57
    Profile Avatar

    mieliscie u siebie pod nosem demonstracje w obronie Bozych Darów,ilu wos przyszło??? wiec przestancie beczec bo to smieszne

  • Obama 21 lutego 2015 15:53:39
    Profile Avatar

    snupik9: masz racje gościu! Jak było źle na Staszicu bo się pokłady paliły to Murcki fedrowały na cały holding a teraz nagle Murcki przynoszą straty? To wszystko, żeby ludzi skłócić! Trzeba uderzyć na tych darmozjadów z Damrota co chcą Nas sprzedać i skłócić!

  • snupik9 21 lutego 2015 14:01:40
    Profile Avatar

    rylu a co ty o tym wiesz, pracujesz ze mną, wiesz, widzisz to, bo ja to samo mogę napisać o tobie. Wszędzie jest praca ciężka, tylko jak by ciebie zamykali to byś inaczej myślał. A co się tyczy improwizacji to i owszem robią ją związkowcy którzy bardzo się tym interesowali aby zamknąć B.D. A tak na marginesie wogóle czytałeś te Dziady czy tylko streszczenie z internetu,pozdrawiam

  • Obama 21 lutego 2015 11:41:26
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Inspektor 21 lutego 2015 09:14:21
    Profile Avatar

    Kilka portali internetowych podaje (a raczej kopiuje od PAP), że do 2020 ma też zostać zlikwidowany "Wieczorek". Ani w projekcie KHW, ani w powyższym porozumieniu, ani też w tym newsie nie można znaleźć słowa o tej likwidacji/wygaszaniu. Co więcej - NetTG podaje, że od 2017 "Wieczorek" będzie przynosił jeszcze większy zysk niż do teraz. Skąd więc informacja o zamykaniu?

  • Kombajnista 21 lutego 2015 03:07:02
    Profile Avatar

    Witam wszystkich , związki podpisaly porozumienie tylko nikt nie wie o tym ze za to zgarnely po 100 tys zl.

  • ryl 20 lutego 2015 20:32:12
    Profile Avatar

    snupik9 Wy ludzie z Bożych Darów to niczym Konrad z III części Dziadów jesteście - Wielka Improwizacja Pracy.

  • snupik9 20 lutego 2015 19:31:09
    Profile Avatar

    B Dary przyniosły straty bo przelano na ten ruch wszystkie straty khw,straty z wesołej z r. staszic itd. Nie tak dawno to ten ruch miał być "centrum" khw a tu nagle przyniósł straty?!.Panowie związkowcy sprzedali Boże D. za parę srebrników, wstydzcie się waszej postawy, gdzie jedność wasza była przynajmniej w tej ważnej sprawie. Idzcie strajkować w sprawie KW i JSW. Tu potrafiliście wyjść na ulice i blokować, dać poparcie tamtym związkom a na B.D jak zwykle chcieliście dobrze i wyszło do dupy

  • LEON 20 lutego 2015 18:56:57
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Batan 20 lutego 2015 16:58:32
    Profile Avatar

    Tu potrzebny jest program naprawy całego górnictwa ,a nie tylko KHW. Tylko systemowe rozwiązania w postaci czteroletnich urlopów górniczych oraz zaniechanie odrabiania wojska i chorobowego do emerytury dla wszystkich górników z wszystkich spółek dadzą poprawę ekonomiczną sektora i radykalnie zmniejszą ilość ludzi pracujących w górnictwie bez niepokojów społecznych. Dadzą też możliwość pracy młodym ludziom od dawna czekającym na swoją pierwszą pracę.

  • kiwi 2 20 lutego 2015 16:25:04
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • JA 20 lutego 2015 16:23:38
    Profile Avatar

    dlaczego niema nic o przywilejach dla administracji kiedy darmozjadom sie to pozabiera wegiel bony 14 barborke ja sie pytam KIEDY?????

  • emeryt 20 lutego 2015 14:58:17
    Profile Avatar

    Szanowny zarządze KHW i panowie związkowcy jak macie plan naprawczy to oddajcie emerytom deputaty