Logowanie do konta użytkownika
Konto użytkownika
Imię i nazwisko/nick
E-mail
Hasło
Powtórz hasło
Newsletter
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTAC./NIEROTAC. STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT]
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT1]
NAJNOWSZE GALERIE
Polska – kraj węgla
17 października 2019
W Katowicach o roli małych i średnich przedsiębiorstw
16 października 2019
Place zabaw od PGG dla dzieci w gminach górniczych
14 października 2019
Śląsk będzie coraz lepszym miejscem do życia
10 października 2019
Oddali hołd ofiarom katastrofy
10 października 2019
REKLAMA 300x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA370x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA300x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - LEFT2]
REKLAMA 900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x100 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - TOP]
20 lutego 2015 Portal gospodarka i ludzie autor: WIG
Górnictwo: KHW ogłosił program naprawczy
Zarząd KHW ogłosił w piątek szczegóły programu naprawczego na lata 2015-2020 (na zdj. od lewej Artur Trzeciakowski, Tadeusz Skotnicki, Zygmunt Łukaszczyk, Waldemar Rasała, Robert Łaskuda).
fot: Jarosław Galusek/ARC

O przyjęciu w czwartek (19 lutego) ostatecznej, uzgodnionej ze związkami zawodowymi wersji programu naprawczego na lata 2015-2020 zawiadomił zarząd Katowickiego Holdingu Węglowego na piątkowej konferencji w siedzibie spółki przy ul. Damrota w Katowicach.

Prace nad końcowym kształtem programu trwały od ponad 2 miesięcy, rozpoczęły się od porozumienia z 17 listopada 2014 r., w którym wszystkie związki zgodziły się na naliczanie barbórki i czternastki na podstawie 12 miesięcy roku (a nie tylko jednego), zawieszenie węgla emeryckiego w deputatach na 3 lata oraz późniejszą wypłatę 14. pensji. Zygmunt Łukaszczyk, prezes KHW, potwierdził, że pieniądze trafią do górników w uzgodnionym terminie.

Prawie wszyscy poparli porozumienie
Porozumienie końcowe w czwartek wieczorem (20 lutego) sygnowało 14 związków reprezentujących 77 proc. załogi KHW. Porozumienia nie podpisały WZZ Sierpień 80 i mała organizacja Solidarności 80 RP z ruchu Wesoła.

- Według mnie dwa związki nie tyle odrzuciły porozumienie, co raczej wstrzymały się, o czym świadczy fakt, iż Sierpień 80 jednocześnie wycofał się z akcji protestacyjnych. Jest to dowód odpowiedzialności, za którą dziękuję stronie społecznej - mówił prezes KHW.

Zdołali utrzymać dialog
Przypomniał, jak ważny jest dialog społeczny, który udało się utrzymać w KHW.

- Atakowanie górników to zły kierunek. Górnik na dole tworzy dodatnią wartość dla wszystkich, jeśli tylko umożliwi mu się wydobywanie wysokiej jakości węgla, czyli gigadżuli, na które jest zbyt - podkreślał Zygmunt Łukaszczyk. Ponowił też apel, by oceny polskiego górnictwa dokonywać metodą bilansu, pamiętając nie tylko o kosztach, ale i o aktywach. W KHW i na Górnym Śląsku do aktywów zaliczają się m.in. kult pracy, odpowiedzialność za region o spory udział kopalń w rozwoju gospodarczym lokalnie i w skali krajowej.

Po twardych słowach nikt nie odchodził od stołu
Sukcesem KHW w negocjacjach ze związkami było utrzymanie "permanentnego dialogu":

- To rzeczowe argumenty, padające w ostrej dyskusji, która nieraz nie była salonowa, pchały KHW na ścieżkę rozwoju. Emocje towarzyszące negocjacjom wynikały z wagi samych problemów. Pierwsza robocza wersja programu naprawczego firmy wywołała również poruszenie ze względu na możliwość wygaszenia Bożych Darów. Jednak cały czas strony siedziały przy stole. Żaden ze związków nie odmówił udziału w rozmowach - podkreślał Zygmunt

Strona
1
2
3
4
5
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM]
Aktualności powiązane
REKLAMA 900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x150 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
REKLAMA 900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA
REKLAMA900x200 | ROTACYJNA/NIEROTACYJNA STREFA [NEWS - BOTTOM1]
Komentarze (24)
  • Obama 4 marca 2015 10:11:26
    Profile Avatar

    Mam pytanie do Moderatora: dlaczego usuwacie wpisy mówiące prawdę i przedstawiające polską rzeczywistość, czyli to że polski przemysł jest rabowany i skorumpowany, bo co, bo może to zaszkodzić tym u góry? Oni powinni beknąć za to do jakiego stanu doprowadzili polski górnictwo i inne gałęzie przemysłu. A pisanie prawdy jest moim zdaniem lepsze niż mydlenie oczu ludziom jak to piękna i nowoczesna jest nasza gospodarka a menadżerkowie się smieją z pracowników! Trzeba z tym skończyć! Nie damy się!

  • oszczędny 24 lutego 2015 16:03:39
    Profile Avatar

    piszecie o oszczędnościach a gdzie tu oszczędność delegując osobę dozoru ,,wyższego,, jak się sam przedstawia z KWK Wesoła gdzie robi za najdroższego zamiatacza i sprzątaczkę na świecie i. I jeszcze mu KHW za to sowicie płaci więc nie piszcie o programie naprawczym bo musicie bdb stać finansowo, a to tylko takie małe co nieco.

  • wESOŁEK 22 lutego 2015 19:00:32
    Profile Avatar

    A czy ci panowie ze zdjęcia ograniczyli swoje apanaże w ramach OSZCZĘDNOŚCI ????

  • dr 22 lutego 2015 19:00:13
    Profile Avatar

    Ludzie z Julka pokazali ze maja jaja , a na BD pracuja chyba ...

  • rylzlasu 22 lutego 2015 09:43:03
    Profile Avatar

    juliusz tez był do zamkniecia,ale ludzie sie zmobilizowali,całe srodowisko walczyło,kazdy wiedział co ma robic i jak walczyc...a wy czekacie az ktos to zrobi za was??? to do zobaczenia na wesołej i staszicu...

  • euro 22 lutego 2015 06:10:12
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • jollo73 22 lutego 2015 06:00:55
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • ajakajestprawda 21 lutego 2015 22:24:06
    Profile Avatar

    To fakt demonstracja pod B.D. to był wiecyk. Byłem tam i spodziewałem się mas. Ale prawda jest inna. Staszic uwalona kopalnia w środku miasta będąca oczkiem KHW nie ma gdzie fedrować i podjechała po B.D. Teraz robią wszystko by B.D. były nierentowne. Przychodzi sprzęt na B.D. dwa dni postoi na dole i idzie na Staszic. Tony się tracą. Dziwne że jak Wesoła się paliła to nie mają strat - ile stali czy nie ponad miesiąc? Niech powiedzą prawdę że jeśli nie B.D. to Staszic do zamknięcia. Mniejsze zło.

  • rylzlasu 21 lutego 2015 17:59:57
    Profile Avatar

    mieliscie u siebie pod nosem demonstracje w obronie Bozych Darów,ilu wos przyszło??? wiec przestancie beczec bo to smieszne

  • Obama 21 lutego 2015 15:53:39
    Profile Avatar

    snupik9: masz racje gościu! Jak było źle na Staszicu bo się pokłady paliły to Murcki fedrowały na cały holding a teraz nagle Murcki przynoszą straty? To wszystko, żeby ludzi skłócić! Trzeba uderzyć na tych darmozjadów z Damrota co chcą Nas sprzedać i skłócić!

  • snupik9 21 lutego 2015 14:01:40
    Profile Avatar

    rylu a co ty o tym wiesz, pracujesz ze mną, wiesz, widzisz to, bo ja to samo mogę napisać o tobie. Wszędzie jest praca ciężka, tylko jak by ciebie zamykali to byś inaczej myślał. A co się tyczy improwizacji to i owszem robią ją związkowcy którzy bardzo się tym interesowali aby zamknąć B.D. A tak na marginesie wogóle czytałeś te Dziady czy tylko streszczenie z internetu,pozdrawiam

  • Obama 21 lutego 2015 11:41:26
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Inspektor 21 lutego 2015 09:14:21
    Profile Avatar

    Kilka portali internetowych podaje (a raczej kopiuje od PAP), że do 2020 ma też zostać zlikwidowany "Wieczorek". Ani w projekcie KHW, ani w powyższym porozumieniu, ani też w tym newsie nie można znaleźć słowa o tej likwidacji/wygaszaniu. Co więcej - NetTG podaje, że od 2017 "Wieczorek" będzie przynosił jeszcze większy zysk niż do teraz. Skąd więc informacja o zamykaniu?

  • Kombajnista 21 lutego 2015 03:07:02
    Profile Avatar

    Witam wszystkich , związki podpisaly porozumienie tylko nikt nie wie o tym ze za to zgarnely po 100 tys.zl.

  • ryl 20 lutego 2015 20:32:12
    Profile Avatar

    snupik9 Wy ludzie z Bożych Darów to niczym Konrad z III części Dziadów jesteście - Wielka Improwizacja Pracy.

  • snupik9 20 lutego 2015 19:31:09
    Profile Avatar

    B.Dary przyniosły straty bo przelano na ten ruch wszystkie straty khw,straty z wesołej z r. staszic itd. Nie tak dawno to ten ruch miał być "centrum" khw a tu nagle przyniósł straty?!.Panowie związkowcy sprzedali Boże D. za parę srebrników, wstydzcie się waszej postawy, gdzie jedność wasza była przynajmniej w tej ważnej sprawie. Idzcie strajkować w sprawie KW i JSW. Tu potrafiliście wyjść na ulice i blokować, dać poparcie tamtym związkom a na B.D jak zwykle chcieliście dobrze i wyszło do dupy

  • LEON 20 lutego 2015 18:56:57
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • Batan 20 lutego 2015 16:58:32
    Profile Avatar

    Tu potrzebny jest program naprawy całego górnictwa ,a nie tylko KHW. Tylko systemowe rozwiązania w postaci czteroletnich urlopów górniczych oraz zaniechanie odrabiania wojska i chorobowego do emerytury dla wszystkich górników z wszystkich spółek dadzą poprawę ekonomiczną sektora i radykalnie zmniejszą ilość ludzi pracujących w górnictwie bez niepokojów społecznych. Dadzą też możliwość pracy młodym ludziom od dawna czekającym na swoją pierwszą pracę.

  • kiwi 2 20 lutego 2015 16:25:04
    Profile Avatar

    Komentarz usunięty przez moderatora z powodu złamania regulaminu lub użycia wulgaryzmu.

  • JA 20 lutego 2015 16:23:38
    Profile Avatar

    dlaczego niema nic o przywilejach dla administracji kiedy darmozjadom sie to pozabiera wegiel bony 14 barborke ja sie pytam KIEDY?????

  • emeryt 20 lutego 2015 14:58:17
    Profile Avatar

    Szanowny zarządze KHW i panowie związkowcy jak macie plan naprawczy to oddajcie emerytom deputaty