Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 760.96 USD (+0.30%)

Srebro

77.43 USD (+0.54%)

Ropa naftowa

98.26 USD (-1.04%)

Gaz ziemny

2.68 USD (-0.41%)

Miedź

6.02 USD (+0.05%)

Węgiel kamienny

101.70 USD (-1.12%)

Jastrzębska Spółka Węglowa S.A.

27.60 PLN (-0.36%)

KGHM Polska Miedź S.A.

320.55 PLN (-3.07%)

ORLEN S.A.

126.94 PLN (-0.36%)

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

10.34 PLN (-1.01%)

TAURON Polska Energia S.A.

9.80 PLN (-1.63%)

Enea S.A.

22.80 PLN (-0.87%)

Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

24.00 PLN (+0.42%)

Złoto

4 760.96 USD (+0.30%)

Srebro

77.43 USD (+0.54%)

Ropa naftowa

98.26 USD (-1.04%)

Gaz ziemny

2.68 USD (-0.41%)

Miedź

6.02 USD (+0.05%)

Węgiel kamienny

101.70 USD (-1.12%)

W Katowicach powstanie 10 nowych stacji ładowania samochodów elektrycznych

fot: Maciej Dorosiński

Obniżenie o 50 proc. stawki podatku akcyzowego dla pojazdów hybrydowych ma na celu pobudzić rynek i zachęcić do używania samochodów niskoemisyjnych

fot: Maciej Dorosiński

Do końca sierpnia tego roku w Katowicach powstanie 10 nowych stacji ładowania samochodów elektrycznych, dysponujących 20 punktami ładowania - podała we wtorek, 18 lutego, spółka GreenWay Polska, która wraz ze śląską firmą z branży elektromobilności GreenGoo zajmie się instalacją i obsługą stacji.

Zapowiadana instalacja nowych stacji ładowania aut elektrycznych jest wynikiem przetargu ogłoszonego w 2018 r. przez katowicki samorząd. Stacje będę ogólnodostępne, stanowiąc zarazem część sieci GreenWay.

Każda z planowanych w Katowicach stacji będzie dysponować mocą do 22 kW. Złożą się na nią dwa punkty ładowania wraz z dwoma miejscami postojowymi. Stacje pojawią się w dziesięciu lokalizacjach, m.in. w śródmieściu - na ulicach: Kościuszki, Mikołowskiej i Francuskiej.

Spółki GreenWay Polska i GreenGoo współpracują na Śląsku także przy innych projektach - w ub.r GreenWay przejął w zarządzanie stację ładowania w Galerii Katowickiej, gdzie wymienił wolniejsze ładowarki AC na szybkie ładowarki prądu stałego DC.

GreenWay Polska to część międzynarodowej grupy GreenWay, działającej w obszarze elektromobilności. Obecnie w sieci działa ponad 220 stacji ładowania, z czego prawie 180 w Polsce. W większości są to stacje szybkiego ładowania o dużej mocy.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Domański: Tempo wzrostu produkcji przemysłowej najwyższe od czterech lat

Polska gospodarka przyspiesza mimo rosnących globalnych napięć i wahań cen ropy - ocenił we wtorek minister finansów i gospodarki Andrzej Domański. Jak wskazał, produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 9,4 proc. rok do roku, co jest najwyższym tempem od czterech lat.

Pgg

Rozmowy o wynagrodzeniach w górniczej spółce. Jest termin spotkania

Prezes Polskiej Grupy Górniczej Łukasz Deja zaprosił liderów organizacji związkowych działających w spółce na spotkanie dotyczące wynagrodzeń w PGG.

GKS Tychy podczas meczu z ŁKS-em Łódź świętował 55. urodziny. Nie brakowało górniczych akcentów

18 kwietnia piłkarze GKS-u Tychy uczcili 55-lecie klubu w wyjątkowej oprawie silnie zakorzenionej w górniczej tradycji regionu. Spotkanie z ŁKS-em Łódź, wygrane 3:2, stało się nie tylko sportowym widowiskiem, ale także symbolicznym hołdem dla pracy pokoleń górników.

Enea chce w tym roku przygotować znaczące inwestycje w magazyny energii

Enea chce w tym roku skupić się na przygotowaniu inwestycji w magazyny energii - poinformował we wtorek wiceprezes spółki Bartosz Krysta. Wartość inwestycji na ten cel wrośnie jednak dopiero w przyszłym roku.