Transport: PLL LOT zaczęły latać do Goeteborga

fot: ARC

w trzech czwartych przypadków opóźnienia wynikały z czynników niezależnych od LOT

fot: ARC

PLL LOT uruchomiły połączenie z Warszawy do szwedzkiego Goeteborga - poinformowała w poniedziałek spółka. Dodano, że loty będą wykonywane sześć razy w tygodniu samolotami Bombardier CRJ900, które na pokład zabierają 90 pasażerów.

To 40. połączenie uruchomione przez LOT od początku 2016 r.

Jak poinformowała w komunikacie spółka, loty z Warszawy do Goeteborga odbywają się codziennie, z wyjątkiem sobót, zaś z Goeteborga do stolicy będą możliwe codziennie, oprócz niedziel.

Rejsy do Goeteborga, czyli drugiego największego miasta w Szwecji są wykonywane przez PLL LOT wspólnie z estońskim narodowym przewoźnikiem Nordiką. Polski przewoźnik współpracuje z nim od listopada 2015 roku.

"Szwecja jest dziś najszybciej rozwijającą się gospodarką spośród wszystkich krajów skandynawskich. Analizy rynkowe wyraźnie pokazują, że w ciągu ostatnich lat znacznie wzrósł potencjał ruchu pasażerskiego z i do tego kraju" - powiedział, cytowany w komunikacie, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej w PLL LOT Adrian Kubicki.

LOT liczy, że z nowego połączenia będą korzystać pasażerowie m.in. z Europy Środkowo-Wschodniej.

Dodatkowo, dzięki współpracy LOT-u z Nordiką pasażerowie z Goeteborga zyskują nowe połączenie ze stolicą Estonii Tallinem, które będzie realizowane sześć razy w tygodniu. Rejsy również wykonuje Bombardier CRJ900, ten sam, który połączy Goeteborg z Warszawą.

"Ten sam samolot, który będzie latał z Tallina do Goeteborga obsłuży również połączenie do Warszawy. To z kolei przekłada się na niskie koszty operacyjne, a więc możliwość zaoferowania naszym pasażerom atrakcyjnych cen biletów" - tłumaczy Kubicki.

Spółka podkreśliła, że rozwój siatki połączeń jest jednym z elementów realizacji strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od 2016 r. "W tym czasie przewoźnik uruchomił najwięcej połączeń spośród wszystkich linii w Europie. Znalazły się wśród nich rejsy z Warszawy np. do Los Angeles, Newark, Seulu i Tokio oraz z Krakwa do Chicago. W maju przyszłego roku LOT planuje uruchomienie bezpośrednich lotów z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago" - czytamy w komunikacie.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Metropolia przekaże gminom kolejne 25,2 mln zł z Funduszu Odporności

Kolejne 25,2 mln zł trafi do gmin Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Funduszu Odporności - zdecydowało zgromadzenie GZM podczas środowej sesji. Większość tej kwoty pokryje koszty organizacji transportu publicznego.

Nie żyje prof. Marian Mitręga. Wieloletni pracownik Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego

Nie żyje prof. dr hab. Marian Mitręga. Politolog przez blisko pół wieku związany był z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W lipcu skończyłby 74 lata.

Przewodniczący rady nadzorczej JSW zrezygnował z funkcji

Przewodniczący Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej Łukasz Czopik złożył rezygnację z pełnienia funkcji w radzie nadzorczej spółki ze skutkiem na 30 czerwca 2026 r. - poinformowała w środę JSW.

PGE łączy siły z polską nauką. Podpisano umowy z kluczowymi jednostkami badawczymi

PGE Polska Grupa Energetyczna wchodzi na nowy poziom współpracy z polskim środowiskiem naukowym. Spółka podpisała ramowe umowy z dziewięcioma wiodącymi polskimi uczelniami i instytutami badawczymi, wśród których znajdują się m.in. Instytut Technologii Paliw i Energii oraz Akademia Górniczo‑Hutnicza. Celem partnerstwa jest przyspieszenie prac badawczo-rozwojowych (B+R), szybsze testowanie innowacji oraz ich wdrożenie w skali krajowego giganta energetycznego.