To generuje wartość dodaną

fot: Krystian Krawczyk

- To co widać dziś na liczniku, to efekt pewnej depresji na rynku surowcowym, ale inwestycje górnicze nie są na rok czy dwa ale są to inwestycje ważne długoterminowo - podkreślił Herbert Wirth

fot: Krystian Krawczyk

- KGHM to 60 lat doświadczeń, ale to także spółka, która od 1997 r. jest notowana na giełdzie. Wiadomo, że giełda nie zachowuje się racjonalnie, ale bardziej emocjonalnie i nasze akcje są różnie wyceniane. Jako zarząd wierzymy, że KGHM jest zdecydowanie więcej wart niż to co jest na liczniku - stwierdził prezes KGHM Polska Miedź Herbert Wirth podczas sesji plenarnej III Polskiego Kongresu Górniczego, który w poniedziałek (14 września) rozpoczął się na Politechnice Wrocławskiej.

Prezes KGHM wygłosił referat "KGHM Polska Miedź SA lokalna firma, która stała się globalnym graczem". W swoim wystąpieniu mówił m.in. o kondycji zarządzanej przez siebie spółki, planach na przyszłość i kluczowych inwestycjach, które prowadzi KGHM.

- To co widać dziś na liczniku, to efekt pewnej depresji na rynku surowcowym, ale inwestycje górnicze nie są na rok czy dwa ale są to inwestycje ważne długoterminowo. I już niedługo zauważony zostanie efekt dzisiejszych inwestycji. To co wyróżnia nas na tle światowych firm to fakt, że KGHM jest zintegrowanym producentem. Oznacza to, że począwszy od geologi poprzez udostępnienie, eksploatacje i zamknięcie kopalni aż po handel jest w jednych rękach. Z tego się cieszymy i to generuje wartość dodaną naszej firmy - stwierdził.

Warto przypomnieć, że podobnie jak w przypadku III Polskiego Kongresu Górniczego, pod patronatem nettg.pl i Trybuny Górniczej, za dwa dni w Lubinie rozpoczyna się Międzynarodowy Kongres Górnictwa Rud Miedzi. Wśród tematów zaplanowanych na jego sesje spoto poświęconych będzie sytuacji sektora, którego przedstawicielem jest właśnie KGHM.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiemy, które kopalnie fedrują najwięcej. Na podium dwa śląskie zakłady

Fundacja Instrat opublikowała najnowsze dane dotyczące wydobycia przez kopalnie węgla kamiennego w Polsce. Liderem produkcji niezmiennie jest Bogdanka, na drugim i trzecim miejscu uplasowały się śląskie zakłady.

Powstanie tablica upamiętniająca internowanych w Zabrzu-Zaborzu. „Zadbamy o pamięć osób, którym zawdzięczamy wolność"

Jak poinformowała śląsko-dąbrowska "Solidarność", przy bramie prowadzącej do Zakładu Karnego w Zabrzu umieszczona zostanie tablica upamiętniająca osoby internowane po wprowadzeniu stanu wojennego w grudniu 1981 roku. 

Jak Konopnicka odwiedziła hutę, a Żeromski dąbrowskich górników

Przemysłowa Dąbrowa Górnicza kryje wiele literackich tajemnic. W mieście, gdzie przed 100 laty dominowało hutnictwo i górnictwo, regularnie bywali literaci, muzycy czy politycy

Autonomiczne ściany w kopalniach. Najpierw wielkie obietnice, potem likwidacja spółki

Pisałem niedawno o kopalni Jan, czyli pierwszej zautomatyzowanej kopalni węgla kamiennego w Polsce. Kiedyś dużo się o niej mówiło, a ja, ucząc się pilotażu szybowca, zobaczyłem ją z powietrza gdzieś na początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku.