wydobycie

Lista artykułów

Stopniowa ucieczka od strat

O miesiąc wcześniej od pierwotnie planowanego terminu górnicy ruchu Śląsk kopalni Wujek wybrali dopiero co jedną z tutejszych ścian. Kolejna, w końcowej fazie zbrojenia, ma ruszyć na początku września. W przeddzień sierpniowego święta w ruchu Wujek została uruchomiona trzecia podsadzkowa ściana, która do końca tego roku ma sypać 3 tys. t dobrej jakości węgla na

Wujek: do zysku przez zawał

Jeszcze wiosną na biurku dyrektora kopalni Wujek pojawiały się podania pracowników o odejście z kopalni na własną prośbę. Trudno o bardziej czytelny sygnał narastających obaw o przyszłość zakładu. Obecnie – po złym początku roku, spowodowanym głównie pożarem dwóch ścian – do Wujka pomału wraca optymizm. Niewykluczone, że pod koniec roku

Bogdanka: raport z lipcowego wydobycia

W lipcu 2012 roku produkcja węgla handlowego w LW BOGDANKA S.A. wyniosła 649,88 tys. ton - poinformowała spółka w komunikacie.

JSW: spółka straci węgiel, a ludzie pracę?

Półtora roku temu kopalnia Borynia została połączona z kopalnią Zofiówka. Powód: wyczerpujące się złoże pierwszego z zakładów. W tej chwili szacuje się, że zasoby ruchu Borynia wystarczą na 13 lat. Jastrzębska Spółka Węglowa, do której należy kopalnia, zaznacza, że szansą dla kopalni jest złoże Żory-Warszowice.

Silesia: fedrują siedem dni w tygodniu

Ponad półtora roku trwały negocjacje pomiędzy związkowcami, a zarządem Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia w sprawie kształtu nowego układu zbiorowego pracy. 19 bm. strony ustaliły ostateczne brzmienie dokumentu.Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy dla Pracowników PG Silesia wejdzie w życie 1 września br., po zarejestrowaniu go przez Okręgową Inspekcję Pracy.

Przyszłość kopalni w rękach gminy

Złoże Żory-Warszowice zalega na obszarze trzech gmin: Żor, Jastrzębia-Zdroju i Pawłowic. Jego udokumentowane zasoby bilansowe wynoszą 152 mln ton. Złoże ma kolosalne znaczenie dla przyszłości kopalni Borynia, która dzięki niemu mogłaby fedrować co najmniej do 2042 r. Na drodze do węgla stoją jednak władze Żor, które uważają, że eksploatacja przyniesie miastu

Tauron: połowa węgla z własnych kopalń

Dwie kopalnie Południowego Koncernu Węglowego – Janina w Libiążu i Sobieski w Jaworznie obecnie zaspokajają 30 procent potrzeb elektrowni grupy energetycznej Tauron.- Chcielibyśmy dojść do poziomu 50 procent - powiedział Trybunie Górniczej Dariusz Lubera, prezes zarządu tej spółki.Ma temu służyć m.in. przyśpieszenie realizacji inwestycji w stosunku do tempa

Zaslepka

GUS: wydobycie węgla kamiennego w czerwcu spadło o 1,2 proc.

Produkcja węgla kamiennego w czerwcu 2012 roku spadła rok do roku o 1,2 proc. do 6,276 mln ton