wydobycie

Lista artykułów

Zaslepka

Norwegia: polskie spółki bez nowych koncesji

Spółki zależne Grupy Lotos oraz PGNiG nie otrzymały koncesji na wydobywanie ropy i gazu na norweskim szelfie kontynentalnym w ramach ostatniej rundy przyznawania koncesji - podało na swoich stronach norweskie Ministerstwo ds. Ropy i Energii.Koncesje w Norwegii są przyznawane przez Ministerstwo ds. Ropy i Energii w efekcie rozstrzygnięcia kolejnych rund udzielania koncesji.Wnioski

Siedmiodniowy tydzień pracy?

Ponownie rozgorzała dyskusja o siedmiodniowym tygodniu pracy w górnictwie. Problem poruszył m.in. Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki, podczas swojej grudniowej wizyty na Śląsku.– Trzeba wrócić do dyskusji na poziomie zakładów i poszczególnych porozumień o pracy ciągłej w górnictwie – stwierdził wicepremier.Jego zdaniem,

1331378179 pniowek 078

Plany: ruszy nowa ściana w kopalni Pniówek

W należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej, kopalni Pniówek, na wiosnę ruszyć ma eksploatacja nowej ściany - C-2. Za wydobycie odpowiadać będzie tam kompleks ścianowy oparty na podzespołach Kopexu, który już wcześniej sprawdził się w ścianie C-1 - informuje portal górniczy nettg.pl biuro prasowe Kopexu.Eksploatacja wspomnianej ściany zaczęła się

JSW: niezły rok w cieniu sporu

Dwa spory zbiorowe, trwające aż dziesięć miesięcy i ukoronowane strajkiem, zakończyły się wycofaniem się zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej z nowych wzorów umów dla przyjmowanych pracowników i wzrostem wynagrodzeń na poziomie 3,4 proc. Uzgodniono także automatyczny mechanizm wzrostu płac na najbliższe trzy lata, który pozwoli z pola działań

Górnictwo: ponad 7,7 mln ton węgla z Bogdanki

Lubelski Węgiel Bogdanka w 2012 r. wydobyła w 2012 r. 7,785 mln ton węgla handlowego  poinformowało portal górniczy nettg.pl biuro prasowe spółki. W czwartym kwartale ubiegłego roku produkcja wyniosła ponad 1,7 mln ton.Zbigniew Stopa, prezes LW Bogdanka, zakłada, że w przyszłym roku spółka wydobędzie ok. 9 mln ton.Jak informowaliśmy już na portalu

Górnictwo: tam już fedrują siedem dni w tygodniu

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński uważa, że wprowadzenie siedmiodniowego tygodnia pracy kopalń w spółkach z udziałem skarbu państwa, stanie się sposobem na zwiększenie ich konkurencyjności.- Nie może być tak, że w sektorze górnictwa państwowego czy z udziałem kapitału państwowego mamy inny mechanizm niż obok, w kopalniach konkurencji - stwierdza

Górnictwo: kopalnie będą fedrować cały tydzień?

Siedmiodniowy tydzień pracy kopalń może stać się sposobem na zwiększenie konkurencyjności - wynika z zapowiedzi wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego, które padły podczas jego wizyty na Śląsku.W opinii wicepremiera, niezbędne są działania modernizacyjne, redukujące koszty i zwiększające produktywność.- Nie może być tak, że w sektorze

Nie wyrzucimy węgla z koszyka

Lada chwila przeminie 2012 rok. Jest więc sposobny moment, aby przyjrzeć się wydarzeniom, które w ostatnich miesiącach zaważyły na losach i rysowały przyszłość naszego górnictwa.Z nastaniem roku 2012 górnictwo znalazło się pod rządami nowego Prawa geologicznego i górniczego. Wchodzące w życie przepisy górniczej konstytucji nie tylko wniosły