wydobycie

Lista artykułów

Górnictwo: wicepremier podsumowuje i mówi o przyszłości

Finałowym etapem wizyty wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego w Mysłowicach, w sobotę 29 grudnia, było spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami. Do sali konferencyjnej Szyb Bończyk, przybyli przedstawiciele sektora małej i średniej przedsiębiorczości, ale także Katowickiego Holdingu Węglowego i należącej do niego kopalni Mysłowice-Wesoła.To właśnie

PKW: handlowcy sprawni jak górnicy

Koniec roku jest sposobną porą do retrospektywnego spojrzenia na wydarzenia mijających miesięcy. To zwrócenie się ku przeszłości niesie, w przypadku Południowego Koncernu Węglowego, duży ładunek optymizmu na przyszłość. Szacunkowe dane z początku grudnia niosły zapowiedź całorocznej produkcji spółki na poziomie około 5,8 mln t węgla handlowego, czyli aż o

Ponad 7 mln ton węgla na zwałach

W końcu września na przykopalnianych zwałach leżało ponad 7 mln ton niesprzedanego węgla, prawie czterokrotnie więcej niż rok wcześniej. Zysk branży na sprzedaży węgla wobec tego samego okresu 2011 r. zmniejszył się o ponad 1,4 mld zł - podał resort gospodarki.

Węgiel otwiera możliwości

Na płocie składu opałowego na pograniczu gmin Siedliszcze i Rejowiec Fabryczny wielkie logo Kompanii Węglowej zachęca do kupowania węgla tej spółki.

Wydobycie: w Holdingu nieco słabiej niż rok temu

Kopalnie Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) wydobędą w tym roku ok. 12,2-12,3 mln ton węgla, czyli o kilka procent mniej niż przed rokiem - wynika z informacji firmy.Holding należy do trzech największych polskich spółek węglowych. W ubiegłym roku po raz pierwszy od pięciu lat zahamował spadek wydobycia węgla. Kopalnie spółki wydobyły w 2011 r. 12,6 mln ton tego

1325582443 sprzedaz wegla arc

Rośnie wydobycie węgla, spada sprzedaż

O prawie 1,7 mln t wzrosło rok do roku wydobycie węgla kamiennego w Polsce. Jak dowiedział się portal górniczy nettg.pl, w ciągu dziewięciu miesięcy 2012 roku polskie kopalnie wydobyły 57,67 mln t węgla.Z danych opracowanych przez katowicki oddział Agencji Rozwoju Przemysłu wynika, że wydobycie węgla energetycznego zwiększyło się o 2,8 proc., a węgla koksowego o 4,1 proc.W

Bogdanka: wydobycie w sierpniu dobrze rokuje

Lubelski Węgiel Bogdanka SA opublikowała informacje o poziomie wydobycia w sierpniu 2012 r.- Produkcja węgla handlowego w spółce wyniosła 624,22 tys. ton - czytamy w komunikacie spółki.Pod koniec sierpnia Bogdanka opublikowała też raport z wynikami za pierwsze półrocze. W ciągu 6 pierwszych miesięcy tego roku wydobycie węgla handlowego, w porównaniu do

Wyniki górnictwa: spadła sprzedaż, wzrosły zapasy

Ministerstwo Gospodarki opublikowało informację o funkcjonowaniu sektora węgla kamiennego w pierwszym półroczu 2012 roku. Tak późny termin publikacji dostosowany jest do terminu ogłoszenia raportów półrocznych przez notowane na giełdzie: Jastrzębską Spójkę Węglową i LW Bogdankę.W pierwszym półroczu 2012 roku wydobycie węgla kamiennego w