Górnictwo: 82,7 mln ton węgla kamiennego w 2015 r.
Ze strategii polskich producentów węgla kamiennego wynika, że w 2015 r. krajowe wydobycie tego surowca wyniesie 82,7 mln ton - wynika z informacji Ministerstwa Gospodarki. Oznaczałoby to wzrost wydobycia w stosunku do obecnego poziomu.