wydobycie

Lista artykułów

Program działań antykryzysowych w Kompanii

Wysokie zapasy węgla utrzymujące się na zwałach kopalń potwierdzają fakt, że produkcja surowca powinna dotyczyć sortymentów, na które jest zapotrzebowanie na rynku. To powód, dla którego w Kompanii Węglowej przygotowywany jest program optymalizacji poziomu i jakości produkcji.- W spółce już w połowie ub. r. dokonano analizy sytuacji rynkowej i

1369744974 lubelskie2

Górnictwo: wkrótce drugi odwiert Kompanii na Lubelszczyźnie

W czerwcu w rejonie złoża węgla Pawłów w pow. chełmskim na Lubelszczyźnie rozpocznie się wykonywanie drugiego odwiertu badawczego, służącego rozpoznaniu pokładów tego surowca na potrzeby Kompanii Węglowej. Pierwszy, rozpoczęty wiosną odwiert ma już ok. 500 m.Kompania Węglowa planuje budowę nowej kopalni węgla na Lubelszczyźnie. Starania o koncesję na

Ręczne sterowanie górnictwem kontra chińska reforma

W ostatnim dniu Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (15.05) wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński wydał dla górnośląskiego górnictwa dyrektywę obniżenia kosztów wydobycia o 5 procent. Dlaczego decyzji takich nie podejmują uprawnione do tego rady nadzorcze i zarządy górniczych struktur wydobywczych?

Zamykać kopalnie? Minister zdania nie zmienia

- Jak ktoś mówi prawdę to może ona boleć. Górnictwo nie jest w najlepszej kondycji i wymaga gruntownych reform - tak w poniedziałek, 13 maja, rano na antenie radia Katowice wiceminister Tomasz Tomczykiewicz skomentował reakcję związków zawodowych, które skrytykowały jego koncepcję zamykania nierentownych kopalń.Przypomnijmy, że związkowcy wysłali list do

Górnictwo: o czym Bogdanka rozmawia z Tauronem?

Lubelska Bogdanka zamierza systematycznie zwiększać wydobycie. Rośnie zapotrzebowanie na węgiel u producentów energii. Prezes firmy tłumaczy, że nie należy się jednak spodziewać takich wzrostów, jak w roku 2012, kiedy wyniki znacząco wzrosły po uruchomieniu nowych ścian wydobywczych.Pierwszy kwartał tego roku

Górnictwo: stagnacja czy regres?

Niższe wydobycie, wyższa sprzedaż ogółem, znaczący wzrost eksportu przy równoczesnym spadku cen węgla – to pokrótce tendencje obrazujące sytuację polskiego górnictwa węgla kamiennego w pierwszym kwartale 2013 r. Produkcja surowca nadal o prawie pół miliona ton przewyższa jego sprzedaż, a konsekwencją tego zjawiska jest wysoki stan

Weekend: trzy kopalnie nie będą fedrować

Trzy śląskie kopalnie nie będą wydobywać węgla w czasie całego rozpoczynającego się w środę (1 maja) przedłużonego majowego weekendu. W tym czasie będą tam m.in. prowadzone remonty. Górnicy z pozostałych kopalń normalnie przyjdą do pracy w czwartek 2 maja.

1366864785 gierojkuzbasa1

Rosja: Brygadzista-bohater został gwiazdą na ścianie

Brygadzista Władymir Iwanowicz Mielnik stał się w Rosji bohaterem lapidarnych informacji prasowych o uruchomieniu nowej ściany wydobywczej w kopalni Kotniskaja w Kuzbasie.Mielnikowi i jego "wysokoprofesjonalnej brygadzie" kierownictwo kopalni i spółki - Syberyjskiej Kompanii Węglowo-Energetycznej SUEK SA poruczyło obsługę kombajnu SL-500, który w nowej ścianie nr