wydobycie

Lista artykułów

Bogdanka: ponad 656 tys. ton węgla w czerwcu

W czerwcu br. produkcja węgla handlowego w LW Bogdanka wyniosła 656,4 tys. ton - poinformowała spółka portal górniczy nettg.pl. Wynik ten jest o blisko 2 tys. ton lepszy od rezultatu uzyskanego przez kopalnię w maju tego roku, kiedy wydobycie wyniosło 654,6 tys. ton.Na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy najlepszy dla spółki był kwiecień, kiedy produkcja węgla

W KHW wydobycie nabiera rozpędu

Początek roku był kiepski. W styczniu w stosunku do planu kopalniom Katowickiego Holdingu Węglowego zabrakło 173 tys. t węgla. Niewiele lepsze były także luty i marzec, choć z mniejszym już - odpowiednio 92 i 63 tys. t - deficytem. Począwszy od kwietnia ta niekorzystna tendencja została odwrócona.- Wydobycie ogólne w kwietniu było wyższe od planowanego o 47 tysięcy

Wieczorek: dwie metody wydobycia węgla

Dziennikarze mieli okazję przyglądać się, jak w kopalni Wieczorek wygląda eksploatowanie ścian „na zawał" i „na podsadzkę". Różnica ta jest wymuszona tym, co znajduje się nad ścianą – na powierzchni. Prowadzona przez Wieczorek, ale znajdująca się w obszarze górniczym innej holdingowej kopalni – sąsiedniej Murcki-Staszic

Zaslepka

GDOŚ: o wpływie wydobycia gazu łupkowego na środowisko

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska całościowo przebada wpływ na środowisko wszystkich etapów pięciu wybranych odwiertów eksploatacyjnych gazu łupkowego. Na podstawie tych badań powstanie katalog dobrych praktyk - poinformował szef GDOŚ Michał Kiełsznia.Jak powiedział Kiełsznia w środę na konferencji Związku Województw RP, poświęconej perspektywom

1325581699 budzanowski mikolaj wiceminister skarbu msp gov pl

Łupkowy: wydobycie wzrośnie o 10 mld m sześc.

Wydobycie gazu ziemnego w Polsce w ciągu najbliższych 5 lat powinno wzrosnąć o 10 mld m sześciennych - poinformował w środę (16 maja) minister skarbu Mikołaj Budzanowski podczas naukowej konferencji w Warszawie nt. wydobycia gazu łupkowego.- Dzisiaj mówimy o 10 mld m sześc. gazu, bo o tyle wydobycie gazu powinno wzrosnąć w Polsce w perspektywie najbliższych 5 lat - zaznaczył

Silesia: banki zrefinansują inwestycje w kopalni (GALERIA)

Czechowicka kopalnia Silesia ma stać się w najbliższych latach jednym z najnowocześniejszych polskich zakładów wydobywających węgiel kamienny – zapewniają inwestorzy, czeski Energeticky a Prumyslovy Holding. Z planowanych 800 mln zł, które EPH zamierza wyłożyć na jej modernizację do 2013 r., wydano już 520 mln.Wczoraj rozpoczęto oficjalnie eksploatację ściany

Górnictwo: kopalnia Silesia ruszyła

W środę (9 maja) rozpoczęto eksploatację ściany 160 w kopalni Silesia. Zainstalowany kompleks ścianowy umożliwia wydobycie na poziomie 1,5 mln ton rocznie. Nakłady inwestycyjne na ożywienie kopalni oraz zakup nowoczesnych maszyn i technologii przekroczyły poziom 320 mln zł.Silesia będzie produkować węgiel kamienny przeznaczony dla firm sektora energetycznego, ale w ofercie będzie

Kazimierz-Juliusz: optymistyczny plan związkowców

Jak już informowaliśmy na łamach portalu górniczego nettg.pl Sosnowiecka kopalnia Kazimierz-Juliusz będzie ubiegać się o koncesję na eksploatację węgla w polu po byłej kopalni Jan Kanty w Jaworznie.- Powodzenie wspólnego planu zarządu kopalni i związków zawodowych oznaczałoby przedłużenie żywotności zakładu oraz 2 tys. nowych miejsc pracy – uważają