wug

Lista artykułów

SEP: o bezpieczeństwie w polskich kopalniach

Polskie górnictwo schodzi do coraz niższych pokładów. Zjawisko kumulacji zagrożeń dotyczy już większości zakładów górniczych. O stanie bezpieczeństwa w polskich kopalniach mówił podczas czwartego dnia (23 lutego) trwania szkoły Eksploatacji Podziemnej Janusz Malinga, dyrektor departamentu warunków pracy Wyższego Urzędu Górniczego.-

1330016966 litwa piotr wug sep2012 gal

Kraków: jubileuszowa sesja WUG i raporty branżowe

W czwartkowe (23 lutego) popołudnie XXI Szkoła Eksploatacji Podziemnej przeniosła się do krakowskiego Teatru im Juliusza Słowackiego. Pierwsze obrady w nowym otoczeniu miały szczególne znaczenie. Sesja pod nazwą „Górnictwo z zasadami" była powiem związana z jubileuszem 90-lecia Wyższego Urzędu Górniczego.Sesje otworzył Piotr Litwa - prezes WUG,

SEP: jubileuszowy czwartek

Czwartkową (23 lutego) uroczystą galę konkursową w Teatrze im. Juliusza Słowackiego poprzedzi sesja jubileuszowa z okazji 90-lecia ustanowienia Wyższego Urzędu Górniczego.Rocznica wypada w czerwcu, ale na inaugurację całorocznych obchodów wybrano właśnie spotkanie górniczego świata w Krakowie na Szkole Eksploatacji Podziemnej. Mottem tych obchodów jest

Polskie górnictwo z zasadami

- Nie odżegnujemy się od odpowiedzialności za życie i zdrowie ponad 200 tysięcy ludzi zatrudnionych w górnictwie. Niemniej pamiętajmy, że to przedsiębiorca jest odpowiedzialny za bezpieczne organizowanie robót i przygotowanie stanowisk pracy, a my jesteśmy od pilnowania, żeby należycie wypełniał te obowiązki - określa role i zadania nadzoru gorniczego Piotr Litwa,

Bezpieczeństwo: błąd człowieka i priorytety

Cztery wypadki śmiertelne i cztery ciężkie miały miejsce w tym roku w górnictwie podziemnym. Każde z tych zdarzeń zostało spowodowane szeroko rozumianym błędem człowieka. Nieprawidłowo były także ustawione priorytety - to człowiek powinien być ważniejszy od zadania produkcyjnego - zaznacza Wyższy Urząd Górniczy.

1329461554 wug konkurs fotomix md

WUG: górnictwo z zasadami w obiektywie

14 lutego ruszył organizowany przez Wyższy Urząd Górniczy przy współpracy z Fundacją Bezpieczne Górnictwo im. prof. W. Cybulskiego, jubileuszowy konkurs fotograficzny "Górnictwo z zasadami" – dowiedział się portal górniczy z informacji przekazanych przez Urząd. Wydarzenie ma zasięg ogólnopolski i jest otwarte dla wszystkich

SEP: nie tylko „Górnictwo z zasadami”

W poniedziałek, 20 lutego br., rozpocznie się w Krakowie XXI Szkoła Eksploatacji Podziemnej. potrwa pięć dni. Ważnym wydarzeniem tegorocznej SEP będzie rozpoczęcie obchodów 90-lecia Wyższego Urzędu Górniczego.- Decyzja o inauguracji obchodów jubileuszu WUG, a tym samym tak ważnej rocznicy funkcjonowania nadzoru górniczego na ziemiach polskich, nie

1328884026 wug kanal youtube

WUG: alkohol na szychcie

Wpływ spożywania alkoholu na bezpieczeństwo pracy w zakładach górniczych jest tematem kolejnego klipu, który Wyższy Urząd Górniczy zaprezentował na swoim kanale na serwisie YouTube. Wideo pt. „Alkohol w pracy" został przygotowane przez instytut KOMAG na zlecenie Jastrzębskiej Spółki Węglowej we współpracy z nadzorem górniczym.Choć