wug

Lista artykułów

Wieliczka: Bal Górnika i wspólne kolędowanie

Do przysłowiowego białego rana trwał Bal Górnika, który odbył się w pięknej scenerii Komory Warszawa w Kopalni Soli „Wieliczka” w nocy z soboty na niedziele (28-29 stycznia).

Wypadki: przyczyną bałagan i łamanie przepisów

Łamanie przepisów, zła organizacja i bałagan w miejscu pracy, prowadzenie robót spawalniczych bez zezwoleń. Takie przyczyny w opinii Wyższego Urzędu Górniczego doprowadziły do dwóch wypadków, które zdarzyły się w środę (25 stycznia) w kopalniach węgla kamiennego.O pierwszym wypadku, który miał miejsce na terenie zakładu

Czytelnicy portalu górniczego pytali, WUG wyjaśnia

We wtorek (24) stycznia na portalu górniczym nettg.pl ukazał się tekst „Niewystarczające przewietrzanie i inne błędy przyczyną wypadku" z obszernymi fragmentami informacji komisji Wyższego Urzędu Górniczego o przyczynach zapalenia metanu oraz wypadku zbiorowego w kopalni Krupiński w maju 2011 r. Przytoczone fragmenty raportu komisji wywołały duży oddźwięk

WUG: atak hakerów czy awaria?

Witryna internetowa Wyższego Urzędu Górniczego w czwartek przestała działać. Pierwsze podejrzenie jakie mogło się pojawić, na kanwie ostatnich wydarzeń związanych z ACTA, nasunęło na myśl atak hakerów na stronę WUG.- Naszą witrynę obsługuje firma zewnętrzna i jej pracownicy już pracują nad przywróceniem jej funkcjonalności. Wstępnie uznali, że jest to

Bezpieczeństwo: Specjalistyczny Urząd Górniczy już działa

W styczniu rozpoczął działalność Specjalistyczny Urząd Górniczy (SUG), wcześniej znany pod nazwą Urząd Górniczy do Badań Kontrolnych Urządzeń Energomechanicznych. Ze zmianą nazwy wiąże się także wzrost znaczenia tej instytucji nadzoru górniczego.- Ten działający od 55 lat Urząd ma obecnie umocowanie w zapisach nowego prawa geologicznego i

Rocznica: 90-lecie górniczej policji

Górnictwo z zasadami - takie jest motto rocznicowych obchodów Wyższego Urzędu Górniczego, który w tym roku świętuję jubileusz 90-lecia powstania.Dokładnie 24 czerwca 1922 r. - powołany został Wyższy Urząd Górniczy w Katowicach. Trzy dni później w jego obrębie ustanowiono cztery okręgowe urzędy górnicze: w Rybniku, Królewskiej

WUG: mniej wypadków w polskim górnictwie

W 2011 r. liczba wypadków w górnictwie w porównaniu do roku poprzedniego zmniejszyła się o 10, 9 procent. W ciągu dwóch ostatnich lat łącznie jest ich mniej o blisko 16 proc. - podał, we wtorek 24 stycznia, Wyższy Urząd Górniczy przy okazji konferencji o przyczynach wypadku w maju 2011 r. w KWK Krupiński.Zmniejszeniu ubiegłorocznej wypadkowości

Krupiński: niewystarczające przewietrzanie i inne błędy przyczyną wypadku

Po przeszło ośmiu miesiącach dociekań kierowana przez wiceprezesa Wyższego Urzędu Górniczego, Wojciecha Magierę komisja poinformowała dziś (24 stycznia) o przyczynach i okolicznościach zapalenia metanu i wypadku zbiorowego w kopalni Krupiński, zaistniałych 5 maja 2011 roku. Prowadzoną wówczas akcję ratowniczą komisja oceniła jako jedną z najtrudniejszych w dziejach