Jubileusz: WUG pozostaje ważną i niezależną instytucją
Z udziałem kierownictwa Wyższego Urzędu Górniczego, przedstawicieli administracji państwowej, z wiceministrem środowiska Piotrem Woźniakiem i wojewodą śląskim, Zygmuntem Łukaszczykiem, odbyły się dziś w Zabrzu uroczystości związane z 90-leciem nadzoru górniczego w Polsce. Miały one miejsce w Muzeum Górnictwa Węglowego. - Przedmiotem działań nadzoru