wug

Lista artykułów

1342092382 nagroda dla m

Bezpieczeństwo: nagroda za pracę magisterską

Monika Gołąb, absolwentka Politechniki Wrocławskiej otrzymała doroczną nagrodę finansową za najlepszą pracę dyplomową, przyznawaną przez Fundację „Bezpieczne Górnictwo im. prof. Wacława Cybulskiego", działającą już od 15 lat przy WUG.

Konkurs: (nie tylko) górnik górnika fotografuje (GALERIA)

Wyższy Urząd Górniczy wespół z Fundacją Bezpieczne Górnictwo im. Prof. W. Cybulskiego i za pośrednictwem portalu górniczego nettg.pl zapraszają pracowników firm górniczych i sympatyków górnictwa do udziału w konkursie fotograficznym „Górnictwo z zasadami".

Wizyty: nasze doświadczenia dla albańskich zmian

W niedzielę1 lipca 12-osobowa delegacja Ministerstwa Gospodarki, Handlu i Energii Republiki Albanii zakończyła wizytę w Polsce. Zabrali ze sobą tekst obowiązującej w Polsce od 1 stycznia br. ustawy Prawo geologiczne i górnicze oraz schemat organizacyjny Wyższego Urzędu Górniczego.

Bezpieczeństwo: nowe tematy w strategicznym projekcie

Z ośmiu do dwunastu tematów zwiększa się strategiczny projekt badawczy „Poprawa Bezpieczeństwa pracy w kopalniach" - poinformowała portal górniczy nettg.pl Jolanta Talarczyk, rzecznik prasowy Wyższego Urzędu Górniczego. W czerwcu br. dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju podjął taką decyzję na wniosek Barbary Kudryckiej, ministra nauki i

Bezpieczeństwo: reaktywacja rady ds. ratownictwa górniczego

We wtorek (26 czerwca) w Wyższym Urzędzie Górniczym obradowała Grupa Robocza ds. Górnictwa Węgla Kamiennego – poinformował portal górniczy nettg.pl Jolanta Talarczyk, rzecznik prasowy Urzędu. Gremium funkcjonuje w ramach Komisji Bezpieczeństwa Pracy w Górnictwie, działającej przy WUG. Wiodącym tematem dzisiejszego posiedzenia było ratownictwo

WUG musi być organem autonomicznym

Dziennikarz portalu górniczego nettg.pl zapytał dr. Piotra Litwę, prezesa Wyższego Urzędu Górniczeg,o o wartości, na gruncie których powinna funkcjonować kierowana przez niego instytucja.- Wyższy Urząd Górnicy musi być organem autonomicznymi i niezależnym. Nadzór górniczy zawsze ewoluował w kategoriach autonomii wobec władz ministerialnych,

Górnictwo: albańska delegacja z wizytą w WUG

Gośćmi Wyższego Urzędu Górniczego są dziś (26 czerwca) Albańczycy. 12-osobowa delegacja inżynierów górnictwa, ekonomistów i finansistów reprezentujących Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Energii Republiki Albanii oraz tamtejsze zakłady górnicze wydobywające chrom i miedź przebywa w Polsce od niedzieli. Przewodniczy jej Refie Spahiu –

Wizyty: Albańczycy poznają polskie górnictwo

Od 24 czerwca w Polsce gości 12-osobowa delegacja inżynierów górnictwa, ekonomistów i finansistów reprezentujących Ministerstwo Gospodarki, Handlu i Energii Republiki Albanii oraz tamtejsze kopalnie oraz zakłady wydobywające chrom i miedź. Delegacji przewodniczy Refie Spahiu – dyrektor ministerialnej Górniczej Inspekcji.