węgiel

Lista artykułów

1613044764 pniowek dawid lach

Ile zarobiła JSW w pierwszym kwartale?

We wtorek, 23 maja, odbędzie się prezentacja wyników finansowych za pierwszy kwartał br. Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Transmisję będzie można śledzić w internecie. Transmisja prezentacji z konferencji wynikowej rozpocznie się we wtorek o godz. 10. Wyniki będą znane już dzień wcześniej, bo w poniedziałek, 22 maja, zostaną opublikowane w raporcie

Powrót do węgla – częściowy

Ubiegły rok przyniósł w Unii Europejskiej jeszcze większy nacisk na odnawialne źródła energii i tylko częściowy powrót do węgla – wskazują przedstawiciele Euracoal. Pod koniec kwietnia przedstawiciele Euracoal (Europejskie Stowarzyszenie Węgla Kamiennego i Brunatnego) opublikowali doroczny raport dotyczący rynku węgla. Jak zaznaczyli, w 2022 r. światowy handel węglem doznał

Prawie 32 mln na dodatek węglowy w Bytomiu

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu podsumował program przyznawania dodatku węglowego w naszym mieście, a także przedsięwzięcie, w ramach którego mieszkańcy mogli kupować węgiel od gminy po preferencyjnej cenie. Z tytułu dodatku węglowego mieszkańcy miasta otrzymali łącznie łączną kwotę 31 mln 917 tys. zł. Jak przypominają bytomscy urzędnicy, udzielany w 2022 roku

W kwietniu spadki cen na międzynarodowym rynku węgla

W kwietniu tego roku na międzynarodowym rynku węgla przeważały trendy spadkowe, a największa dynamika spadków cen miała miejsce w obszarze rynku europejskiego - wynika z opracowania Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP). Jak zauważono w opublikowanym w czwartek przez katowicki oddział ARP comiesięcznym podsumowaniu zagranicznych publikacji prasowych na temat światowego rynku węgla w

Prezes PGG zachęca do zakupu węgla w maju

- Ceny węgla nie powinny już być tak wysokie – powiedział w wywiadzie dla Telewizji Republika prezes PGG Tomasz Rogala. Rozmowa została wyemitowana 8 maja w programie Biznes Polska. Rozmowę z szefem najwiekszej węglowej spółki przeprowadziła w trzecim dniu Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach dziennikarka stacji Jolanta Pawlak. - Zeszły rok pokazał, że system

To był bardzo dziwny rok dla węgla

Dla surowców energetycznych 2022 rok był przełomowy. 87 proc. - o tyle w ciągu roku zwiększył się import węgla kamiennego energetycznego ze względu na spadające wydobycie krajowe. -17 proc. - o tyle w ciągu roku zmniejszyło się zużycie gazu ziemnego, przede wszystkim ze względu na wysokie ceny tego surowca. 47 proc. importu ropy naftowej w 2022 r. pochodziło z Rosji (gaz ziemny:

1595502302 gornicy angloamerican

Węglowa ekspansja Czechów w Australii

Czeska grupa Sev.en Global Investments, należąca do grupy Sev.en finansisty Pavla Tykača, kupiła prawa do wydobycia węgla energetycznego w Australii na gruntach o powierzchni prawie 8 tys. hektarów. Spółka planuje eksport wydobywanego węgla na rynki zagraniczne. Grupa poinformowała o tym w komunikacie prasowym. Nie podała wartości transakcji. To już trzecia jej inwestycja w tym

Czas na węgiel?

O perspektywach rozwoju branży węglowej, zapotrzebowaniu na węgiel oraz przeobrażeniach sektora energii rozmawiali uczestnicy panelu „Czas na węgiel?”. Debata odbyła się w środę, 26 kwietnia, w ramach XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Marek Wesoły, wiceszef resortu aktywów państwowych, pełnomocnik rządu ds. transformacji spółek energetycznych i górnictwa