Nowa era węgla kamiennego
Stara era węgla kamiennego polegała na jego spalaniu. Trwała ponad dwa wieki. Teraz dobiega końca, ale jak się okazuje wcale nie z powodów ocieplenia klimatu i polityki klimatycznej. Na czym więc polega nowa jego era? Przede wszystkim na jego wykorzystaniu jako surowca, z którego można uzyskać wiele innych jeszcze składników, bez jego energetycznego przetwarzania. Nowa era węgla