Rachunek za prąd z OZE o 500 zł niższy niż za prąd z węgla
Rachunki za prąd wzrosną o ponad 800 zł, czyli prawie 50 proc. do 2030 r., jeśli Polska będzie nadal produkować energię z węgla, wynika z najnowszego raportu Fundacji Instrat. Jeśli jednak energia elektryczna pochodziłaby głównie z wiatru i słońca, opłaty wzrosłyby w tym czasie zaledwie o 300 zł rocznie, pomimo większych inwestycji w sieć - czytamy w informacji prasowej.