solidarność

Lista artykułów

Solidarność: oczekujemy od ministra precyzyjnych informacji

- Górnicza Solidarność zaapelowała do premiera Donalda Tuska i wicepremiera Janusza Piechocińskiego o zdyscyplinowanie odpowiedzialnego za górnictwo wiceministra gospodarki Tomasza Tomczykiewicza - informuje związek w komunikacie nadesłanym do portalu górniczego nettg.pl.- Wiceminister Tomczykiewicz swoimi nieodpowiedzialnymi i niekompetentnymi wypowiedziami wywołuje

Trzeba być odważnym...

Może gdyby nie związki zawodowe w górnictwie, to mielibyśmy dziś kilkadziesiąt prywatnych kopalń. niekoniecznie takich, w których przestrzega się bezpiecznych warunków pracy... - stwierdza w rozmowie z Trybuną Górniczą PIOTR DUDA, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.Ilu członków ma teraz Solidarność?667 tysięcy osób.A

Rząd zapewnia, że nie czyha na emerytury pomostowe

Do 17 kwietnia Donald Tusk miał ustosunkować się do pisma przewodniczącego Solidarności, w którym tenże przedstawił postulaty Związku. Wysłał je 27 marca i wówczas nie wykluczył, że brak reakcji na pismo może skutkować ogólnopolskim protestami. Protestów z tego powodu nie będzie, bo Piotr Duda otrzymał odpowiedź w terminie.

1332326503 wielki piec arcellormittal com

Dąbrowa Górnicza: hutnicy z ArcelorMittal będą protestować

W czwartek (4 kwietnia) przed siedzibą dyrekcji ArcelorMittal Poland w Dąbrowie Górniczej odbędzie się pikieta przeciwko likwidacji miejsc pracy i zamykaniu linii produkcyjnych w zakładach koncernu – poinformowała portal górniczy nettg.pl śląsko-dąbrowska Solidarność. W akcji wezmą udział pracownicy wszystkich zakładów ArcelorMittal działających na

Śląskie: trwa strajk generalny

We wtorek (26 marca) od 3.00 nad ranem trwa solidarnościowy strajk generalny na Śląsku i w Zagłębiu. Akcje rozpoczęli pracownicy komunikacji miejskiej. Trzy godziny później protesty wystartowały w zakładach przemysłowych województwa śląskiego. O godzinie 8. strajkować mają pracownicy kolei i oświaty. Przypomnijmy, że w każdej z branż akcja potrwa 2 godziny.

Kompania: jest porozumienie w sprawie premii

Pracownicy Kompanii Węglowej otrzymają w kwietniu jednorazową premię, na którą zarząd przeznaczy ponad 70 proc. funduszu motywacyjnego. To efekt zakończonych we wtorek (19 marca) negocjacji płacowych w spółce - dowiedział się portal górniczy nettg.pl z informacji przekazanych przez śląsko-dąbrowską Solidarność.- Premie otrzymają wszyscy pracownicy

Pyrzowice: ruch cargo spadł o kilkanaście procent

O kilkanaście procent spadł w 2012 r. ruch cargo w międzynarodowym porcie lotniczym w podkatowickich Pyrzowicach. Tracą na tym zarówno firmy spedycyjne, ich klienci, jak i pracownicy lotniska - alarmuje Solidarność.W opinii związkowców, stratę mogłoby zrekompensować przywrócenie na lotnisku obsługi drogowego transportu towarowego, co z powodzeniem działa w innych

Opinie: praca wiceprezesa nabierze nowej jakości

Tadeusz Skotnicki zwyciężył 7 marca w wyborach na stanowisko wiceprezesa zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego SA (KHW) do spraw pracy. Rezultat wyborów, w komunikacie opublikowanym przez górniczą Solidarność komentuje przewodniczący zakładowej Solidarności z kopalni Wujek, Ruch Śląsk Piotr Bienek:- Gratuluję Tadkowi, choć wiem, że z mojej kopalni zniknie