Porozumienia związkowo-rządowego (na razie) nie będzie
Nie należy spodziewać się, by konflikt między związkami zawodowymi a rządem był szybko zażegnany i zakończył się podpisaniem jakiegoś porozumienia. Związki mówią, że rząd nie chce z nimi rozmawiać. Rząd mówi, że chętnie porozmawia, ale na forum komisji trójstronnej. Związkowcy uważają, że „ dotychczasowa formuła dialogu społecznego w ramach Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych wyczerpała się", czyli dialogu między władzą a ruchem związkowym jutro czy pojutrze nie będzie.