solidarność

Lista artykułów

Zaslepka

Solidarność: zawiadamiają prokuraturę ws. upadłości Autosanu

Zarząd Regionu Podkarpacie NSZZ Solidarność złożył do Prokuratury Okręgowej w Krośnie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez b. właścicieli fabryki Autosan. Według związkowców chodzi m.in. o wyprowadzanie majątku.Od początku października fabryka Autosan z Sanoka jest w upadłości likwidacyjnej. Wniosek o upadłość zarząd spółki zgłosił 19

KW: górnicza Solidarność gotowa do strajku

Związki zawodowe działające w Kompanii Węglowej ogłosiły pogotowie strajkowe. Jako podstawę tej decyzji podają łamanie dotychczasowych porozumień i prowadzenie działań restrukturyzacyjnych bez konsultacji z reprezentantami załóg kopalń spółki – podał w czwartek (24 października) Grzegorz Podżorny, rzecznik śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

Solidarność: czas pokojowych manifestacji się skończy

Harmonogram i formy kolejnych akcji protestacyjnych były tematem posiedzenia sztabu protestacyjnego NSZZ Solidarność, które odbyło się 22 października w siedzibie śląsko-dąbrowskiej Solidarności - informuje związek.- Chcemy rozwiązywać problemy w warunkach społecznego spokoju, ale czas pokojowych manifestacji w pewnym momencie się skończy - oznajmił Piotr Duda,

Tauron Ciepło: premia dla pracowników

Pracownicy Tauron Ciepło otrzymali w czwartek (17 października) 750 zł brutto jednorazowej premii - poinformowała portal górniczy nettg.pl śląsko-dąbrowska Solidarność. Dodatkowe środki są efektem porozumienia zawartego pomiędzy związkami zawodowymi a zarządem spółki w sprawie wysokości i zasad podziału premii za efektywność w 2012 r.- Podczas negocjacji

Jarosław Grzesik: czekamy na konkrety

- Po dzisiejszym spotkaniu z radą nadzorczą Kompanii Węglowej spodziewamy się tylko i wyłącznie informacji – powiedział w rozmowie z portalem górniczym nettg.pl Jarosław Grzesik, przewodniczący górniczej Solidarności.Grzesik stwierdził, że do tej pory strona społeczna dowiedziała się od zarządu KW jedynie tego, iż rada nadzorcza odrzuciła pogram naprawczy.

Solidarność: postawmy na własną politykę klimatyczną

Zarząd śląsko-dąbrowskiej Solidarności we wtorek (8 października) odniósł się do oświadczenia jakie w sprawie polityki klimatycznej Unii Europejskiej przedstawiła komisarz Connie Hedegaard. W stanowisku, które dotarło także do redakcji portalu górniczego nettg.pl, związek zawodowy wnioskuje o odstąpienie od realizacji obecnej polityki klimatycznej. Poniżej

Solidarność apeluje do premiera ws. polityki klimatycznej

W związku z oficjalnym oświadczeniem pani Connie Hedegaard, komisarz Komisji Europejskiej ds. działań w dziedzinie klimatu, w którym stwierdziła, że obecna polityka klimatyczna Unii Europejskiej będzie kontynuowana niezależnie od tego, czy jej podstawy naukowe są prawdziwe, czy fałszywe, wnosimy o odstąpienie od realizacji obecnej polityki klimatycznej (...) - napisał w liście do premiera Donalda Tuska zarząd śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

Solidarność skarży lipcową nowelizację Kodeksu pracy

Obradująca w Stalowej Woli Komisji Krajowej NSZZ Solidarność zdecydowała o skierowaniu wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności ostatniej nowelizacji Kodeksu Pracy z konwencją nr 135 MOP.