solidarność

Lista artykułów

Górnictwo: karczma piwna Solidarności z Bobrka-Centrum

Bytomska hala sportowa „Na skarpie" w piątkowy (17 stycznia) wieczór była wyjątkowo rozśpiewana. To właśnie tam urządzono karczmę piwną Solidarności z kopalni Bobrek-Centrum, należącej do Kompanii Węglowej. W biesiadzie poza członkami związku uczestniczyli także licznie zaproszeni goście.Uczestników karczmy przywitał Jarosław Grzesik, szef

Porozumienie mogło uchronić od zwolnień

Jarosław Grzesik, przewodniczący górniczej Solidarności, komentuje zerwanie negocjacji dotyczących programu restrukturyzacji Kompanii Węglowej na stronie internetowej śląsko-dąbrowskiej „S".- W trakcie spotkania przedstawiciele Kadry oświadczyli, że nie podpiszą porozumienia zaproponowanego przez zarząd. Dla nas również cześć jego zapisów była nie do

Solidarność: przejęciem Tauron Ciepło zajmie się sąd

Do 30 stycznia do sądu trafi zaskarżenie uchwały Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Tauron Ciepło SA, dotyczącej przejęcia spółki przez Enpower Service i przekształceniu jej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością - informuje śląsko-dąbrowska Solidarność.Termin ten podał Piotr Wujec - pełnomocnik drobnych akcjonariuszy spółki - byłych i

Staliśmy się Chińczykami Europy

- Mijający 2013 rok był dla polskich pracowników najgorszym rokiem w wolnej Polsce. Od stycznia obowiązuje wydłużony wiek emerytalny, a ostatnia nowelizacja kodeksu pracy sprowadziła nas do chińskich standardów zatrudnienia – stwierdza przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda w nadesłanym do nettg.pl podsumowaniu roku.- Jeśli dorzucimy do tego

Solidarność: dalszy ciąg obaw w Tauron Ciepło

We wtorek, 31 grudnia, odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Tauron Ciepło SA. Jedynym jego punktem jest głosowanie na temat przejęcia spółki przez Enpower Service i przekształcenia TC SA w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością – informuje portal górniczy nettg.pl rzecznik śląsko-dąbrowskiej Solidarności Grzegorz Podżorny.-

Zaslepka

Solidarność: to nasz ogromny sukces

W sobotę, 21 grudnia, związkowcy z handlowej Solidarności przeprowadzili w Katowicach akcję ulotkową pod hasłem „Nie przehandluj pierwszej gwiazdki" - informuje związek.- To już kolejna edycja kampanii, w której apelujemy do klientów, aby nie robili zakupów w Wigilię po godz. 14.00 - wyjaśnia Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej

Solidarność: nie przehandluj pierwszej gwiazdki

W sobotę, 21 grudnia, odbędzie się kolejna edycja kampanii „Nie przehandluj pierwszej gwiazdki" - informuje śląsko-dąbrowska Solidarność. - Będziemy apelować do klientów centrów handlowych, aby w Wigilię nie robili zakupów po godz. 14.00 - wyjaśnia Alfred Bujara, szef handlowej Solidarności.Akcja ulotkowa obejmie osiem miast: Katowice, Warszawę,

Solidarność: z groszówkami na zakupy

Solidarność zorganizuje we wtorek, 17 grudnia, w Katowicach happening, którego celem jest zwrócenie uwagi na trudne warunki pracy w sklepach sieci Lidl i łamanie praw pracowniczych - informuje związek.- Akcja będzie polegała na płaceniu za zakupy groszówkami. Będziemy kupować artykuły spożywcze, które potem trafią na cele charytatywne - tłumaczy Alfred