solidarność

Lista artykułów

Jesteśmy dziś spadkobiercami zwycięskiej walki Solidarności

W piątek, 3 września, w 41. rocznice podpisania Porozumienia Jastrzębskiego w Jastrzębiu-Zdroju odbyły się uroczystości. Uczestniczył w nich premier Mateusz Morawiecki, a list do uczestników skierował prezydent Andrzej Duda. Szef rządu podkreślił, że w 1980 r. cały kraj stał się areną solidarnościowej insurekcji. Szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz witając

Dominik Kolorz - „Zieloni” komisarze idą w ślady „czerwonych”

Na portalu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego Solidarności ukazał się komentarz przewodniczącego Dominika Kolorza pod znamiennym tytułem: „Zieloni” komisarze idą w ślady „czerwonych”. Oto jego treść: Gdy „Solidarność” przez lata ostrzegała, że skrajnie zideologizowana unijna polityka klimatyczna zmierza do tego, że ceną za budowę „zielonej” Europy będzie bieda i

Będzie kolejna manifestacja. Chodzi o sytuację w Tauronie

W czwartek, 22 lipca w siedzibie Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki (KSGiE) NSZZ Solidarność odbyło się spotkanie przewodniczącego Sekretariatu z przedstawicielami prezydiów Krajowej Sekcji Energetyki oraz Krajowej Sekcji Elektrowni i Elektrociepłowni. Podczas spotkania związkowcy zdecydowali o przeprowadzeniu manifestacji, która ma być odpowiedzią na sytuację w Grupie

Górnicza Solidarność pod biurem poselskim premiera Morawieckiego

Pod biurem poselskim premiera Mateusza Morawieckiego w Katowicach zakończył się cykl pikiet, które w czwartek, 1 lipca, zorganizowała Krajowa Sekcja Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność. W zgromadzeniu wzięło udział ok. 200 osób, które domagały się m.in. zmian w Jastrzębskiej Spółce Węglowej oraz zwrócenia uwagi ze strony szefa rządu na sytuację pozostałych spółek

Trzy pikiety górniczej Solidarności

W czwartek, 1 lipca, w województwie śląskim odbędą się trzy pikiety organizowane przez Krajową Sekcję Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność. Akcja ma być m.in. wyrazem protestu wobec łamania praw pracowniczych i związkowych w JSW. - Ponadto inicjatorzy akcji chcą wyrazić sprzeciw wobec prób wpływania niektórych posłów PiS na obsadę kadrową zarządów spółek

Protest w Warszawie ma zgromadzić kilka tysięcy osób

Według organizatorów w proteście pracowników sektora paliwowo-energetycznego, który odbędzie się w środę (9 czerwca) w Warszawie, weźmie udział kilka tysięcy osób. Protestujący chcą w ten zamanifestować swoje niezadowolenie z sytuacji w branży i wyrazić obawy o przyszłość oraz miejsca pracy. Protest ma się rozpocząć o godz. 12 przed siedzibą Przedstawicielstwa Komisji

Już 9 czerwca wielka manifestacja w Warszawie

Związkowcy z sektora energetyczno-paliwowego 9 czerwca organizują protest w Warszawie. Sprzeciwiają się polityce energetycznej rządu i planom ograniczania działalności energetyki konwencjonalnej. - W związku z brakiem dialogu społecznego, łamaniem praw pracowniczych i związkowych, zagrożeniem utraty miejsc pracy oraz zagrożeniem utraty bezpieczeństwa i suwerenności energetycznej

Zależy nam na najlepszych rozwiązaniach dla górnictwa

- Te negocjacje rzeczywiście były trudne i bardzo często miały okresy - że użyję takiego sformułowania - nieparlamentarne, ale myślę, że wszystkim nam zależało i zależy w dalszym ciągu na tym, aby wypracować najlepsze z możliwych rozwiązań dla normalnej i sprawiedliwej transformacji górnictwa węgla kamiennego – stwierdził po podpisaniu umowy społecznej lider