samorządy

Lista artykułów

Ruda Śląska: chcą stworzyć szlak rekreacyjno-sportowy

Władze Rudy Śląskiej zamierzają połączyć istniejące i planowane obiekty sportowe, parki, skwery oraz miejsca związane z historią w dwóch centralnych dzielnicach ścieżką rowerowo-pieszo-rolkarską: Traktem Rudzkim. Same te obiekty mają zostać zrewitalizowane.Kompleksowa rewitalizacja obszaru między Wirkiem a Nowym Bytomiem to jeden ze strategicznych projektów Rudy

Śląskie: samorządy wnioskują o wsparcie przy budowie i remontach dróg

12 wniosków o wsparcie inwestycji związanych z budową i remontem dróg wojewódzkich ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego na lata 2014-2020 złożyły samorządy w pierwszym takim naborze. Łączna kwota wnioskowanego dofinansowania to 1,3 mld zł.Ten pierwszy duży nabór na projekty infrastrukturalne ze środków nowego

Katowice muszą popracować na wizerunkiem

Poprawa wizerunku jest jednym z kluczowych wyzwań stojących przed Katowicami - wskazują specjaliści z firmy doradczej PwC. Przekonują, że przełamanie negatywnych stereotypów umożliwi przyciągnięcie nowych inwestorów i przekona ludzi, że warto w Katowicach mieszkać.Katowice, jako jeden z 12 ośrodków miejskich, zostały ujęte w "Raporcie o polskich

Ruda Śląska: mają pomysł na budowę mieszkań komunalnych

Samorząd Rudy Śląskiej prowadzi rozmowy z firmami, zainteresowanymi budową w tym mieście mieszkań komunalnych w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Przedsięwzięcie ma być ważnym elementem polityki mieszkaniowej miasta w najbliższych latach.Jak podał w poniedziałek (8 lutego) Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej, projekt zakłada, iż miasto przeznaczy grunt pod budowę mieszkań,

1331631857 dts dts sa

Śląskie: będą współpracować przy decyzji środowiskowej ws. DTŚ Wschód

Prezydenci Katowic, Sosnowca, Jaworzna i Mysłowic podpisali w środę (3 lutego) porozumienie ws. wspólnego wykonania decyzji środowiskowej dotyczącej realizacji wschodniego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej.Przy przygotowaniach do budowy dwóch odnóg trasy z Katowic przez Mysłowice do granic Jaworzna oraz do Sosnowca współpracowały dotąd te trzy ostatnie

Samorządy: razem w sprawie kontraktów terytorialnych

Samorządy województw śląskiego i małopolskiego zamierzają nadal współpracować na rzecz realizacji wspólnych przedsięwzięć uzgodnionych z rządem m.in. w Kontraktach Terytorialnych czy programie Śląsk 2.0 - zapowiedzieli w poniedziałek (1 lutego) marszałkowie obu regionów.

Gliwice: władze myślą nad koncepcją Nowego Centrum

Nad koncepcją architektoniczno-przestrzenną Nowego Centrum zastanawiają się władze Gliwic. Chodzi o plan przebudowy niektórych przestrzeni miasta w okolicach dworca kolejowego, za którym powstać ma m.in. nowe centrum przesiadkowe.Oprócz centrum przesiadkowego, które miałoby stanąć na kupionych przez miasto od kolei terenach po północnej stronie

Katowice: debatowali o przyszłości Śląska

O współpracę i zainicjowanie projektów, które miałyby przyczynić się do rozwoju Śląska, zaapelowano w środę (27 stycznia) w Katowicach m.in. do przedstawicieli biznesu, kultury, nauki, samorządów, podczas debaty poświęconej inicjatywie strategicznej "Kierunek Śląskie 3.0".Kierunek Śląskie 3.0 zarząd województwa śląskiego ogłosił w