Ruda Śląska: chcą stworzyć szlak rekreacyjno-sportowy
Władze Rudy Śląskiej zamierzają połączyć istniejące i planowane obiekty sportowe, parki, skwery oraz miejsca związane z historią w dwóch centralnych dzielnicach ścieżką rowerowo-pieszo-rolkarską: Traktem Rudzkim. Same te obiekty mają zostać zrewitalizowane.Kompleksowa rewitalizacja obszaru między Wirkiem a Nowym Bytomiem to jeden ze strategicznych projektów Rudy