prąd

Lista artykułów

Przetargi: 8 mln zł oszczędności na rachunkach za prąd

Blisko 8 mln zł zaoszczędzi 20 śląskich i zagłębiowskich samorządów oraz 41 związanych z nimi spółek i instytucji dzięki wspólnemu przetargowi na zakup energii. We wtorek 25 września komisja przetargowa zdecydowała, że prąd dostarczy Tauron, który złożył najtańszą ofertę.

Ruda Śl.: energetyczne oszczędności

Ponad 2 mln złotych mniej za energię elektryczną zapłacą w przyszłym roku rudzkie instytucje i spółki komunalne. Urząd Miasta w Rudzie Śląskiej rozstrzygnął przetarg na zakup energii elektrycznej w 2013 r.

Katowice: sektor energochłonny zaapeluje do premiera

W ostatnich latach cena energii elektrycznej dla przemysłu wzrosła o 100 proc. Podobnie jest ze wzrostem ceny gazu ziemnego. Jeśli w Polsce nie wprowadzi się mechanizmów rekompensowania tych kosztów, takich, z jakich korzysta hutnictwo stali i metali nieżelaznych w państwach starej, unijnej „piętnastki", to w ciągu czterech, pięciu lat branże te przestaną być konkurencyjne.

Zaslepka

Przetargi: w grupie taniej za prąd

To będzie jedna z największych grup zakupowych w kraju. Może do niej wejść aż 1,5 tys. instytucji - informuje "Puls Biznesu".

Przetargi: samorządy kupują do spółki

20 śląskich i zagłębiowskich samorządów oraz 41 samorządowych spółek i instytucji chce wspólnie wybrać dostawcę energii elektrycznej. W piątek 10 sierpnia ogłoszony został przetarg na grupowy zakup energii o szacunkowej wartości ponad 54 mln zł.

Fakty: liberalizacja rynku energii po 2015 r.

Firmy energetyczne są zaskoczone planem późniejszego uwolnienia cen prądu dla gospodarstw domowych.

Zadania: by nie ogłaszano 20. stopnia zasilania...

Za trzy lata może okazać się, że Polakom zabraknie prądu w gniazdkach. Aby nie dopuścić do tego, PSE Operator odpowiedzialny za bezpieczeństwo krajowego systemu energetycznego, próbuje skłonić firmy do zmniejszenia poboru energii.

Efektywność energetyczna: etykiety trafią do podkomisji

Do prac w podkomisji sejmowej został skierowany w środę projekt ustawy o obowiązku etykietowania produktów wykorzystujących energię. Zgodnie z projektowanym prawem, konsument ma być lepiej informowany o zużyciu energii przez urządzenie.Posłowie z komisji gospodarki skierowali do prac w podkomisji rządowy projekt ustawy o obowiązkach w zakresie