Politechnika Śląska: studenci budują elektryczny motocykl
Motor crossowy, który budują studenci Politechniki Śląskiej jest już prawie gotowy. Maszyna zadebiutuje w przyszłym tygodniu podczas zawodów we Wrocławiu. Pojazd wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 10 kW - przyśpiesza do setki w 5 sekund, a na jednym ładowaniu może jechać przez półtorej godziny. – Podjęliśmy decyzję o zaprojektowaniu i zbudowaniu motocykla o