Nauka: rekordowe dofinansowanie dla Politechniki Śląskiej
Blisko 29 mln zł uzyskała Politechnika Śląska na realizację projektu edukacyjnego w ramach I ścieżki programu Zintegrowane Programy Uczelni, organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Gliwicka uczelnia otrzymała drugie największe dofinansowanie spośród wszystkich polskich szkół wyższych! Celem programu Zintegrowane Programy Uczelni (ZPU) jest rozwijanie szkolnictwa