Emerytury, deputaty, ołówkowe, czyli kij w mrowisku
Dla pracujących pod ziemią przywileje nie są niczym innym, jak tylko składnikami wynagrodzenia...Górnicy, uściślijmy: pracownicy zakładów górniczych zatrudnieni pod ziemią, nie lubią, gdy mówi się, że mają „przywileje”. Tymczasem słynna „Karta górnika” to rozporządzenie Rady Ministrów z 30.12.1981 r. „w sprawie