Rozpoczęto prace na opolskim odcinku Kanału Gliwickiego
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie rozpoczęło drugi etap modernizacji śluz Kanału Gliwickiego. Jak poinformowano na wtorkowej, 18 czerwca, konferencji prasowej w Sławięcicach, koszt przebudowy opolskiego odcinka kanału to 70 mln zł. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie realizuje II etap projektu modernizacji śluz Kanału Gliwickiego - jedynej w kraju takiej drogi wodnej,