kopalnie

Lista artykułów

W czerwcu górnicy z dodatkową wypłatą

W czwartek, 20 czerwca, na konta pracowników KGHM wpłynie dodatkowa nagroda roczna za 2023 rok. Nagroda ma wysokość 1,4 miesięcznego wynagrodzenia. „Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność w KGHM Polska Miedź S.A.O/ZG Polkowice -Sieroszowice informuje, iż w dniu 07-06-2024r. odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które zatwierdziło sprawozdanie finansowe spółki.

Węglowa spółka z nowym wiceprezesem

W Południowym Koncernie Węglowym zakończyło się postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Stanowisko to obejmie Dariusz Maszczyk. „6 czerwca 2024 roku Rada Nadzorcza Południowego Koncernu Węglowego S.A. podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 15 lipca 2024 roku Pana Dariusza Maszczyka na stanowisko Wiceprezesa ds. Ekonomiczno-Finansowych

Górnicy z dodatkową nagrodą. W piątek ostateczna decyzja

Pracownicy KGHM otrzymają dodatkową nagrodę roczną. Ostatnią formalnością na drodze do jej wypłaty jest zatwierdzenie sprawozdania finansowego spółki za 2023 rok przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które ma się zebrać w piątek, 7 czerwca. Jak poinformowali już wcześniej związkowcy nagroda ma mieć wysokość 1,4 miesięcznego wynagrodzenia. Natomiast w piątek, 7

To uderzenie w gospodarstwa domowe i spółki węglowe

- Resort klimatu i środowiska bez skrupułów chce uderzyć zarówno w gospodarstwa domowe ogrzewane węglem, jak i w spółki węglowe czerpiące przychody ze sprzedaży węgla opałowego – mówi przewodniczący górniczej Solidarności Bogusław Hutek odnosząc się do planów zaostrzenia przepisów dopuszczających węgiel o określonych parametrach do obrotu handlowego. Chodzi o

1647519556 bogdanka

Audyt w kopalni. Co ustalili kontrolerzy?

W dniach 14-17 maja 2024 roku w Bogdance został przeprowadzony audyt ponownej certyfikacji na zgodność z wymaganiami norm ISO 9001 (jakość), ISO 14001 (środowisko) oraz ISO 45001 (bhp). Audyt przeprowadziła jednostka certyfikująca TÜV Nord Polska. Jak wskazali przedstawiciele LW Bogdanka, celem audytu była ocena zgodności systemu zarządzania z kryteriami (wymagania nom, procesy,

1717508348 kghm konferencja

Rozmawiali o górnictwie przyszłości

We wtorek, 4 czerwca, odbyła się konferencja „Górnictwo przyszłości - dzień otwarty przemysłu wydobywczego rud metali” organizowana przez KGHM w ramach partnerowania projektowi BCU Górnictwa Rud 4.0. Wydarzenie zgromadziło w Lubinie kilkudziesięciu przedstawicieli uczelni wyższych, szkół ponadpodstawowych, studentów, ale też uczestników z firm z branży wydobywczej. Program

Węglowa spółka sięgnie po zaskórniaki. Chodzi o 1,5 mld zł

Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej podjął decyzję o sięgnięciu po środki zaoszczędzone w Funduszu Inwestycyjnym Zamkniętym (FIZ). Zostaną wykorzystane na pokrycie bieżącej działalności spółki - poinformowała JSW we wtorek, 4 czerwca. Jak wskazali przedstawiciele JSW, decyzja została podjęta po dokładnej analizie sytuacji finansowej spółki, z myślą o jej dalszym

1564744069 bogdanka 2

Węglowa spółka zaciska pasa. Mniej pieniędzy na sponsoring

Jak poinformowali przedstawiciele LW Bogdanka, zarząd spółki podjął decyzję o wycofaniu się z części projektów sponsoringowych. Wśród powodów wymieniają trudne otoczenie rynkowe, presję, pod jaką działa górnictwo, konieczność optymalizacji kosztów i koncentracji na podstawowej działalności. Jak przypominają przedstawiciele LW Bogdanka, spółka przez wiele lat swojej