kopalnie

Lista artykułów

Szef Sierpnia 80 do premiera: To może wywołać burzę na Śląsku

Bogusław Ziętek, przewodniczący WZZ Sierpień 80 zwrócił się do premiera Donalda Tuska prosząc go o zajęcie stanowiska w sprawie planów zaostrzenia norm jakości węgla. - Rozporządzenie praktycznie eliminuje z rynku węgiel z polskich kopalń, na rzecz węgla rosyjskiego, sprowadzanego do nas jako węgiel z Kazachstanu, ponieważ normy zawarte w rozporządzeniu, spełnia wyłącznie

PGG chce zmniejszyć zatrudnienie. Będzie program dobrowolnych odejść?

Jak zaznaczył Leszek Pietraszek, prezes Polskiej Grupy Górniczej, spółka nie planuje nagłych zwolnień. PGG chce jednak zredukować zatrudnienie wprowadzając program dobrowolnych odejść. - Program dobrowolnych odejść mógłby działać przez pięć lat – wskazał szef PGG. O sytuacji w PGG prezes Leszek Pietraszek mówił w rozmowie opublikowanej w „Parkiecie”. W wywiadzie

Jest porozumienie płacowe. Górnicy otrzymają jednorazową nagrodę

W czwartek, 20 czerwca, zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz reprezentatywne organizacje związkowe zawarły porozumienie płacowe. Na jego mocy pracownicy spółki otrzymają nagrodę jednorazową wypłaconą w dwóch transzach – we wrześniu i w grudniu. Zgodnie z zapisami porozumienia nagroda przysługuje pracownikom JSW zatrudnionym 31 maja br. Nagroda wypłacona zostanie w dwóch

Plany okazały się nierealne. PGG wyprodukuje o 3 mln ton węgla mniej

- Widzimy, że różnica pomiędzy Planem Techniczno-Ekonomicznym z października 2023 r. a tym, co sprzedamy w 2024 r., wynosi około 3 mln ton węgla mniej – powiedział na łamach „Parkietu” prezes Polskiej Grupy Górniczej Leszek Pietraszek. O sytuacji w największej krajowej spółce węglowej, jej szef Leszek Pietraszek, mówił w rozmowie z Bartłomiejem Sawickim opublikowanej w

Kolorz o normach węgla. „Myślę, że tę bitwę wygramy”

W Radiu Katowice do projektu rozporządzenia Ministerstwa Klimatu i Środowiska zaostrzającego normy jakości dla węgla odniósł się Dominik Kolorz, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”. - Skoro ponad trzy lata temu w umowie społecznej zgodziliśmy się i uzgodniliśmy system wygaszania polskiego górnictwa, to wara tym wszystkim, którzy w tym systemie chcą tak

1687946307 sciana bzie jsw d lach

W poniedziałek zdecydują, co z pieniędzmi zarobionymi przez JSW

W poniedziałek, 24 czerwca, odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Podczas obrad udziałowcy, wśród których decydujący głos ma Skarb Państwa, zdecydują m.in. na co przeznaczyć ubiegłoroczny zysk spółki. W porządku obrad poniedziałkowego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia JSW jest m.in.: przedstawienie rocznych sprawozdań z działalności

Górnicy z dodatkową nagrodą

W czwartek, 20 czerwca, na konta pracowników KGHM powinna wpłynąć dodatkowa nagroda. Nagroda ma wysokość 1,4 miesięcznego wynagrodzenia. Chodzi o dodatkową nagrodę roczną za 2023 rok. Jak wcześniej poinformowali przedstawiciele związków zawodowych pieniądze mają zostać wypłacone 20 czerwca, a w wysokość nagrody to ok. 140 proc. miesięcznego wynagrodzenia. Przypomnijmy, że

Związkowcy z „S” ostrzegają minister. Grożą protestami

Krajowy Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” (KSGiE) oraz Krajowa Sekcja Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ „Solidarność” (KSGWK) podtrzymały swój sprzeciw wobec próby zmiany treści rozporządzenia wykonawczego do ustawy o monitorowaniu i kontrolowaniu jakości paliw stałych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Związkowe pismo w tej sprawie trafiło na