kopalnie

Lista artykułów

1719467021 makoszowy

Gaz ucieka z zamkniętych kopalni

Ilość metanu, jaka uwalnia się z zamkniętych w Polsce kopalni węgla, może sięgać nawet 110 mln m sześc. Na tle reszty Europy jesteśmy rekordzistami - pisze czwartkowy Dziennik Gazeta Prawna. Według Global Monitor Tracker Polska jest największym w Europie emitentem metanu, który ucieka z zamkniętych po 2015 roku kopalni węgla. Rocznie uwalnia się z nich 110 mln m sześc. tego gazu,

Pracownicy górniczej spółki z dodatkową nagrodą roczną

W czwartek, 27 czerwca, pracownicy Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa otrzymają dodatkową nagrodę roczną tzw. zyski. PeBeKa to spółka należąca do KGHM. O wypłacie nagrody poinformowali przedstawiciele NSZZ Solidarność z PeBeKa. „Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność w PeBeKa SA informuje, że w dniu 27.06.2024r. zostanie wypłacona pracownikom Spółki dodatkowa nagroda roczna

1548329142 tomislawice kwb konin

Jest decyzja w sprawie odkrywki węgla. Sąd oddalił skargę Greenpeace

We wtorek, 25 czerwca, Naczelny Sąd Administracyjny zakończył postępowanie dotyczącego decyzji środowiskowej dla odkrywki Tomisławice. Jak poinformowali przedstawiciele ZE PAK, skarga kasacyjną Fundacji Greenpeace Polska i jednej osoby fizycznej od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu została oddalona. ZE PAK poinformował o sądowym rozstrzygnięciu w raporcie

Jeden z wiceprezesów PGG straci stanowisko

Z dniem 30 czerwca 2024 r. w Polskiej Grupie Górniczej funkcję wiceprezesa zarządu ds. produkcji przestanie pełnić Rajmund Horst – poinformowała PGG we wtorek, 25 czerwca. Równocześnie Rada Nadzorcza PGG podjęła uchwałę o wszczęciu postępowania kwalifikacyjnego na wybór nowego wiceprezesa zarządu ds. produkcji. Rajmund Horst pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. produkcji

Górnicy otrzymają jednorazówkę wcześniej. Jeszcze w czerwcu

W piątek, 28 czerwca, na konta pracowników Polskiej Grupy Górniczej wpłynie wypłata pierwszej kwoty jednorazowej w tym roku. Zawarte wcześniej porozumienie zakładało, że pierwsza jednorazówka zostanie wypłacona w terminie do 10 lipca, ale termin wypłaty udało się ostatecznie przyspieszyć. Decyzję w tej sprawie zarząd PGG przekazał we wtorek, 25 czerwca. Przypomnijmy, że

Decyzja w sprawie byłego zarządu JSW odroczona. Poczekają na audyt

W poniedziałek, 24 czerwca, obradowało Zwyczajne Walne Zgromadzenie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Podczas obrad udziałowcy, wśród których decydujący głos ma Skarb Państwa, mieli zdecydować m.in. o udzieleniu absolutorium członkom zarządu i rady nadzorczej z działalności w minionym roku. W obradach zarządzono jednak przerwę do 23 lipca br. W porządku obrad poniedziałkowego

Narada z kierownikami działów energomechanicznych kopalń

W czwartek, 20 czerwca br. odbyła się narada kierownictwa Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku z kierownikami działów energomechanicznych nadzorowanych podziemnych zakładów górniczych. W naradzie uczestniczyli także przedstawiciele Departamentu Energomechanicznego Wyższego Urzędu Górniczego i OPA ROW. Jak wskazali przedstawiciele WUG, celem spotkania było kontynuowanie

1718975906 miod kghm

Przy zakładach górniczej spółki stanęły ule. Jest pierwszy miód

KGHM prowadzi projekt „Miedziowe Pszczoły”. W ramach programu przy oddziałach spółki stanęły pasieki, z których właśnie udało się „wykręcić miód”. Podczas pierwszego miodobrania w KGHM udało się napełnić kilkaset słoików z uli umiejscowionych w ZG Lubin, Zakładzie Hydrotechnicznym, Hucie Miedzi Cedynia i Hucie Miedzi Legnica oraz ZG Rudna - poinformowała spółka.