kopalnie

Lista artykułów

1695908308 kongres bogdanka

O węglu i górnictwie na Kongresie Energetycznym

We Wrocławiu 27 i 28 września odbył się IX Kongres Energetyczny organizowany przez Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych - DISE Energy. W imprezie wzięli udział przedstawiciele Lubelskiego Węgla Bogdanka. Tematyka tegorocznego Kongresu skupiała się na identyfikacji priorytetów i pożądanych ścieżek przeprowadzenia transformacji energetycznej, w tym strategicznych

Górnicy przygotowują pikietę. Chodzi o nagrodę roczną i premię

11 października br. ma się odbyć pikieta pracowników Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa. Jak wskazują przedstawiciele związków działających w należącej do KGHM spółce powodem jest brak porozumienia w sprawie postulatów dotyczących m.in. zmian w zakresie zasad wypłacania nagrody rocznej oraz zmiany premii uznaniowej na regulaminową. Jak przypomnieli w komunikacie do załogi

Zmiana we władzach węglowej spółki

W środę, 27 września, Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Lubelskiego Węgla Bogdanka podjęło uchwały dotyczące powołania dwóch nowych członków Rady Nadzorczej. Zostali nimi Piotr Breś i Kamil Szafrański. „Zarząd Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A. z siedzibą w Bogdance (Spółka) informuje, iż w dniu 27 września 2023 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Lubelskiego Węgla Bogdanka

Kopalnia świętuje 140-lecie. W ramach obchodów Dni Otwarte i przemarsz górników

Z okazji jubileuszu 140-lecia kopalni Marcel na dni otwarte zaprasza Górnicza Izba Pamięci KWK Marcel. Ekspozycję mogą zwiedzać wszyscy chętni do piątku, 22 września. Dzień później, 23 września w kościele Najświętszej Maryi Panny w Biertułtowach planowane jest nabożeństwo, które poprzedzi przemarsz osób związanych z kopalnią Marcel - poinformowali przedstawiciele PGG. O

Związkowcy będą chcieli wydłużyć życie kopalni. „Nie będzie to łatwe”

Zgodnie z ustaleniami podjętym pomiędzy zarządem Polskiej Grupy Górniczej oraz związkowcami, kopalnia Wujek ma fedrować do 2026 roku. Przedstawiciele strony społecznej zapowiedzieli, że będą chcieli przesunąć tę datę na 2030 rok. - Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwa sprawa, bo musi się na to zgodzić miasto Katowice i musi zostać zmienione porozumienie w tej sprawie

Kopalnie zatrudniły ponad 1,7 tys. nowych pracowników

W 2022 roku Polska Grupa Górnicza zatrudniła 1761 nowych pracowników. W tej liczbie 1604 pracowników to osoby z lokalnego rynku pracy, natomiast pozostałe 157 osób to absolwenci szkół zasadniczych i średnich, z którymi zawarto umowy stypendialne. Na koniec 2022 roku PGG zatrudniała łącznie 36 800 osób – w tym w zakładach produkcji podstawowej (kopalniach) było to 34 049 osób,

Górnicze flapsy mocno w górę. O ile wzrosną?

W czwartek, 14 września, przedstawiciele rządu poinformowali, o ile w przyszłym roku wzrośnie płaca minimalna. Wzrost płacy minimalnej oznacza automatyczną podwyżkę stawki posiłków profilaktycznych (tzw. flapsów), które otrzymują górnicy. O ile w przyszłym roku wzrosną flapsy? Posiłki profilaktyczne (tzw. flapsy) to dodatek do górniczego wynagrodzenia za pracę wykonywaną w

1694696592 stawkozubek katowice

Staw, który kiedyś znajdował się na terenie kopalni, zamienił się w miejsce do wypoczynku

Wokół stawu Kozubek w Katowicach, kosztem blisko 1,8 mln zł, został wybudowany park. Zbiornik dawniej znajdował się na terenie kopalni Kleofas. Nowy park, który powstał wokół stawu Kozubek, został otwarty w środę, 13 września. Zbiornik znajduje się na granicy osiedla Witosa, dzielnicy Załęże oraz chorzowskiej dzielnicy Batory, na dawnym pokopalnianym terenie należącym