kopalnie

Lista artykułów

Górnicy dostaną karpiowe. Ustalono minimalną kwotę

Pracownicy Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa mogą w tym roku liczyć na wypłatę zapomogi jesienno-zimowej (tzw. karpiowego). Ustalono, że minimalna kwota tego świadczenia w tym roku wyniesie 800 zł brutto. Być może ta kwota będzie wyższa, a wszystko ma zależeć od wyników finansowych spółki. Jak poinformowali przedstawiciele związków zawodowych działających w

1694614517 zbiornik pgg

W zbiorniku zasilanym wodami kopalnianymi żyją szczupaki, żółwie i raki

Zbiornik „Olszyce” przy kopalni Piast-Ziemowit w Lędzinach, to prawdziwy raj dla wędkarzy. Przedstawiciele lokalnego koła Polskiego Związku Wędkarskiego, chwalą, że takich czystych zbiorników ze świecą szukać w okolicy. Zbiornik należy do kopalni Piast-Ziemowit Ruch Ziemowit i jest obiektem przemysłowym, wypełnionym po brzegi wodą z podziemnych wyrobisk. To osadnik wód

Nowi dyrektorzy w kopalniach górniczej spółki

We wrześniu Polska Grupa Górnicza dokonała zmian na stanowiskach dyrektorskich w dwóch swoich kopalniach. Nowym dyrektorem kopalni Staszic-Wujek w Katowicach został Krzysztof Kiełbiowski, natomiast kopalni Sośnica w Gliwicach Marek Skuza. Nowy dyrektor kopalni Staszic-Wujek Krzysztof Kiełbiowski zastąpił na tym stanowisku Damiana Borgieła. Przypomnijmy, że Krzysztof Kiełbiowski do

Górnicy z nagrodą, ale o połowę niższą niż postulowali związkowcy

Pracownicy Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa otrzymają jednorazową nagrodę w wysokości 1500 zł brutto. Pieniądze zostaną wypłacone do końca września. „Organizacja Zakładowa NSZZ Solidarność i Związek Zawodowy Pracowników Dołowych działające w Przedsiębiorstwie Budowy Kopalń PeBeKa SA w Lubinie informują, że na wczorajszym spotkaniu Zarząd Spółki częściowo

Kopalnia z mniejszym o ponad 100 mln zł zyskiem

W pierwszym półroczu 2023 roku skonsolidowany zysk netto LW Bogdanka wyniósł 226 mln zł. To wynik o ponad 100 mln zł gorszy niż w analogicznym okresie minionego roku. W pierwszym półroczu 2023 roku Grupa Kapitałowa LW Bogdanka wygenerowała przychody na poziomie 1,825 mld zł wobec 1,462 mld zł w analogicznym okresie 2022 roku (wzrost o 24,8 proc.). Przychody ze sprzedaży w drugim

1531730638 bogdanka 1

Duży spadek w wydobyciu węgla. Kopalnia wyprodukowała o ponad 2 mln t mniej

W pierwszym półroczu br. Lubelski Węgiel Bogdanka wyprodukowała 3,266 mln t węgla handlowego, wobec 5,57 mln t w analogicznym okresie minionego roku. Jak wynika z opublikowanego w środę, 13 września, raportu półrocznego, produkcja węgla handlowego w LW Bogdanka w pierwszym półroczu 2023 r. wyniosła 3,266 mln t, czyli o 2,304 mln t mniej niż w analogicznym okresie 2022 r. (w

Kopalnie PGG też wydobywają węgiel koksowy. Ile go jest?

W minionym roku kopalnie Polskiej Grupy Górniczej wyprodukowały 22,3 mln ton węgla – w tym 20,96 mln ton węgla energetycznego (93,9 proc.) oraz 1,36 mln ton węgla koksowego (6,1 proc.). W minionym roku kopalnie PGG wydobyły łącznie 22,3 mln ton węgla, to jest o około 3 proc. mniej niż w 2021 roku. W minionym roku produkcja węgla energetycznego wyniosła 93,9 proc. (20,96 mln ton)

Górnicy z dopłatą do wypoczynku. Ile wynosi?

Od wtorku, 12 września, pracownicy LW Bogdanka mogą składać wnioski o przyznanie świadczenia z tytułu indywidualnego wypoczynku w 2023 roku, czyli tzw. „gruszy”. Podstawowa wysokość tego świadczenia to 1900 zł brutto. Jak wynika z informacji udostępnionej przez działający w LW Bogdanka Związek Zawodowy Górników w Polsce, wnioski o wypłatę świadczenia pracownicy mogą